veiling / Veiling 24, deel II. Topografie, Atlassen, Strips, Aziatica, Fine arts incl. Art nouveau-collectie Jaap van Dam / 1469-1505 Grafiek, schilderijen en tekeningen 16e-19e eeuw deel I
[1472] [1473] [1474] [1475] [1476]
kavel: 1474 verkocht € 670.00

Maria Vos (1824-1906). Twee tekeningen: (1) (Bosgezicht met reizigers)

Tekening in penseel en bruine inkt, met grijze wassing, 27 x 21 cm, gesigneerd en gedateerd 1863 l.o.
(2) (Gezicht op de Villa Grada te Oosterbeek). Tekening in pen en penseel en bruine inkt op karton, 16,5 x 25 cm, met gesigneerde opdracht "Met veele hartelijke gelukwenschen van de bewoonster van Villa Grada. Maria Vos" en gedateerd 18 maart 1897 l.o. Ten zuiden van “Bergoord” lieten in 1870 Maria Vos en Adriana Haanen (óók kunstenares) hun “Villa Grada” bouwen, genoemd naar de moeder van Maria Vos. Maria Vos woonde er tot haar dood in 1906. Adriana Haanen overleed er in 1895. Een album met in de omgeving gemaakte tekeningen door Vos, ging verloren in 1944.