veiling / Veiling 24, deel II. Topografie, Atlassen, Strips, Aziatica, Fine arts incl. Art nouveau-collectie Jaap van Dam / 1469-1505 Grafiek, schilderijen en tekeningen 16e-19e eeuw deel I
[1471] [1472] [1473] [1474] [1475]
kavel: 1473 verkocht € 100.00

Twee tekeningen: (1) Mattheus Ignatius van Bree (1773-1839) (naar?)

(Minerva beschermt de Nederlandse Maagd). Tekening in pen en penseel in grijze inkt, 13,7 x 9 cm, onduidelijk gemonogrammeerd op de steen l.o. en met "M.J. van Bree" in potlood op de keerzijde, met linkermarge opgezet op drager (miniem scheurtje).
De handtekening in potlood op de keerzijde lijkt zeer sterk op de signatuur zoals die is terug te vinden op Wikipedia. Zie de gravure die Reinier Vinkeles in 1815 maakte naar de tekening van Van Bree (in dezelfde richting als onze tekening). Allegorische voorstelling waarin Minerva de Nederlandse Maagd beschermt tegen de Franse adelaar. Onderdeel van een groep illustraties van gebeurtenissen rond en tijdens de veldslagen bij Quatre-Bras en Waterloo, 16-18 juni 1815; (2) Frans van Mieris II (1689-1763) (naar?). (Venus op een wagen voortgetrokken door duiven). Tekening in pen en penseel in grijze inkt (met een toevoeginkje in zwarte inkt) 17 x 13,7 cm, op papier met deel van watermerk tuin van Holland, met 2 hoeken opgezet op drager. Zie de gravure die Jan Wandelaar (1692-1759) naar de voorstelling maakte (in dezelfde richting als onze tekening) en die werd gebruikt als illustratie IV in: T. Lucretius Carus, De rerum natura libri sex, Leiden, 1725. (totaal 2)