1680-1695 Grafiek, schilderijen en tekeningen 16e-19e eeuw deel II

[1680 - 1693] [1694 - 1695]
kavel: 1680
Album met 34 prenten
-10 bladen naar Perelle door Le Blond (6x) en Mariette, ca. 1640, over het dubbele blad, ca. 26 x 35 cm, verso blanco. Landschapsgrafiek in ets/kopergravure techniek. Gesigneerd in de plaat; geen verdere tekst (en) 24 genummerde bladen in ets/kopergravure (26 x 38 cm) Landschapsgrafiek. Latijns onderschrift. Naar Domenico Campagnola en/of Titiaan. Deze laatste serie is vermoedelijk uitgegeven door Herman de Neyt, 1588 Antwerpen–1642 Delft) in een complete serie van 24 bladen.-
€ 1000 - € 1500
kavel: 1681
[Anoniem] Portret van een vrouw
-Hollandse school, 19e eeuw. Olieverf op doek, 73 x 56 cm. In fraaie intacte 19e eeuwse sierlijst. -
€ 200 - € 400
kavel: 1685
Reinier Vinkeles (1741-1816)
-Schreierstoren Amsterdam. Aquarel in sepia. 15,5 x 20 cm. Bovenstrookje achterzijde bevestigd op kartonnen drager. Papier roestvlekkig. -

verkocht € 1200.00
kavel: 1686
[C.J. Visscher] Album met geïllustreerde titel en 28 stadsaanzichten. 1660
-Theatrum Praecipuarum Urbium Ducatus Brabantiae nec non Comitatuum Frandriae et Zelandiae accurate adumbratum et in lucem editum a Nicolao Ioannis Visschero. [Amsterdam]. 1660. De geïll. titel met o.a. de Wapens van Brabant, Vlaanderen en Zeeland, koop- en ambachtslieden en de zichten op: Loeven, Brussel, Antwerpen, s'Hertogenbosch, Mechelen, Tienen, Aerschot, Bergen op Zoom, Breda, Maestricht, Liere, Grave, Scherpenheuvel. 't Hof van Brabant, Ghent, Brugghe, Yperen, Ryssel, Douay, Duynkerken, Curtrycke, Oudenaerden, Hulst, Dendermonde, Nieupoort, Sluys, Doornick en Grevelinge, alle opgeplakt in nieuwe half-linnen band met gemarmerde platten. Charmante serie, schaars.-
€ 3000 - € 4500
kavel: 1687
Album met 37 portretten in kopergravure. ca. 1740
-37 portretten op 37 bladen geplakt in modern album, half-kunstleer met gemarmerde platten, oblong (18 x 27,5 cm) door J.L. Krafft werkzaam te Brussel ca. 1740-1750. Fijn uitgevoerde gravures met onderschrift in het Frans.-
€ 120 - € 180
kavel: 1689
Lucas Vorsterman (1595-1675)
-De Sater en de voorbijganger, fabel van la Fontaine. Naar een afbeelding van Jacob Jordaens. 41 x 39,5 cm. -
€ 250 - € 450
kavel: 1690
Johannes van Londerseel [1570-1624]
-2 kopergravures, gegraveerd door Johannes van Londerseel naar G. de Hondecoeter en uitgegeven door Claes Jansz. Visscher. 1614. de bladen 46 x 56 cm, de gravures 36 x 48 cm en 37 x 48 cm. Abraham en de 3 engelen; Landschap met Jacob en Rachel aan de bron. Goede afdrukken; het papier aan de randen licht gebruind.-
€ 250 - € 500
kavel: 1691
Konvoluut met gravures uit de Mortier-bijbel en Rococo Kruiswegstaties
-(1) 45 folio-bladen met kopergravures (2 per blad) uit de Mortier Prentbijbel. Pieter Mortier. Amsterdam. 1700 met ontwerpen door o.a. Elgers en Goeree; uitgevoerd o.a. door A. de Blois, I. de Later en J. Baptist. (2) 12 (van 14) Kruiswegstaties in kopergravure, groot folio (53 x 44 cm) in rijk versierde rococo bordure en centraal de kruiswegstaties genummerd III t/m XIV (de eerste 2 staties ontbreken) met onderschrift in het Italiaans. ca. 1750. De bladen met scheurtjes a.d. randen, deze zijn gerepareerd.-
€ 100 - € 200
kavel: 1692
Jan van der Straet (1523-1605). Passio, mors, et resurrectio dn. nostri Iesu Christi
-Iconibus artificiosissimis, à celeberrimo pictore Joanne Stradano Brugensi Belga delineata: & à Philippo Galleo, aeneis formis, magna diligentia incisa. Zonder plaats, Philips Galle, z.d. (ca. 1587, 17de eeuwse afdrukken), gegraveerde titel, opdracht aan Ferdinando de Medici, portret van Stradanus en een complete serie van 37 gravures genummerd 1-37 gegraveerd door voornamelijk Adriaen Collaert maar ook door Karel de Mellery en Philips Galle, gebonden tussen latere kartonnen platten, oblong folio.-
€ 2000 - € 4000
kavel: 1693
Adriaen Collaert (ca. 1560-1618). (Avium vivae icones)
-Serie van 20 (van 32) gravures van diverse vogels, genummerd 6, 8-13, 15, 18, 20-27, 29, 31 en 32 in de plaat, meerdere met adres van Theodoor Galle en/of Collaert, ca. 1600, gebonden in modern karton, oblong 8vo. -
€ 1800 - € 3600
[1680 - 1693] [1694 - 1695]