150-190 Literatuur

veiling / 8 november 2011
[150 - 160] [161 - 170] [171 - 180] [181 - 190]
kavel: 181
Graham Greene - The Little Horse Bus
-ills. Dorothy Craigie. Max Parrish, London, 1952. 35 p. Geb. met het zeldzame stofomslag. -

verkocht € 50.00
kavel: 182
George Orwell - Nineteen eighty-four
-1e dr., Secker & Warburg, London, 1949. 312 p. Geb. in linnen. -

verkocht € 180.00
kavel: 183
H.G. Wells - The War of the Worlds
-William Heinemann, London, 1898. 1e dr. viii, 303, 16 (= announcements) p. Zonder s.o., goed exemplaar.-
€ 400 - € 700
kavel: 184
H.G. Wells - Tales of Space and Time
-Harper & Brothers, London and New York, 1900. (8), 358,(2) p. Geb. zonder s.o.-
€ 120 - € 240
kavel: 185
Typoscript speech met handgeschreven correcties
-Gehouden door Gerard Kornelis van het Reve in 1968 bij de opening van de tentoonstelling van Frans Lodewijk Pannekoek in gallerie Pribaut. Eenzijdig getypt, 21 x 29 cm., met correcties in zwarte inkt, 2x gevouwen. - Toegevoegd: Veertien etsen van Frans Lodewijk Pannekoek voor arbeiders verklaard door Gerard Kornelis van het Reve (Thomas Rap, Amsterdam, 1967).-

verkocht € 180.00
kavel: 186
Arnon Grunberg - Francesca Vongole, But you are also very attractive when you don't drink
-New York, Kunst editions, 1998. Doosje (21,5 x 12 cm.) bevattende 7 door Grunberg handgeschreven enveloppen met facsimile brieven, 6 postzegels ontworpen door Rob Scholte, de brieven zijn dubbelgevouwen en met een lint van Christian Dior samengebonden, een Cartier horloge ("from suspect origin"), het colofon vastgeplakt op de bodem van het doosje. De editie bestaat uit 49 exemplaren, gesigneerd en genummerd door Rob Scholte.-
€ 150 - € 300
kavel: 187
Jan Elburg en Constant - Het Uitzicht van de Duif
-Galerie Le Canard, Amsterdam, 1952. In 9 dubbelp. vellen, met teksten van Elburg en houtsnedes van Constant. Gedrukt bij G.A. Verweij, Schiedam, oplage 125 ex. Dit is nr. 104, gesign. door de drukker. + Het Uitzicht van de Duif. Jan Elburg en Constant, een documentaire. Stedelijk Museum, Schiedam, 1998. 24 p. -

verkocht € 700.00
kavel: 188
Boudewijn Buch, F. Montens - Een Hol Kinderhoofd in de Leegte
-Boek met 21 etsen, 21 p. tekst en 10 foto's, Leiden, 1973. Oplage 250 ex. Los ingelegde vellen in een geborduurde doos. Enkele gedichten van de hand van Buch. -
€ 150 - € 250
kavel: 189
Hélène Swarth
-Blauwe Bloemen, J.L. Beijers, Utrecht, 1884. 142 p. Bijzonder exemplaar met opdracht "Herinnering aan mijn kennismaking met Nol Gregoor, 28 maart 1939". Rug gerest. -
€ 50 - € 80
kavel: 190
Jan Wolkers - Serpentina's Petticoat
-Gard Sivikreeks, Heijnis, 1961. Gebonden met stofomslag waarop een foto gemaakt door W.F.Hermans. Debuutroman van Jan Wolkers. Met latere opdracht "voor Roelof Bottema, Jan Wolkers. Texel 17 maart, 2004".-

verkocht € 225.00