veiling / 8 november 2011 / 80-111 Amsterdam
[85] [86] [87] [88] [89]
kavel: 87 verkocht € 80.00

Het Gemeenteplan of Niets?

Antwoord op het praeadvies van Burgemeester en Wethouders in zake de Beurs- en Boulevardquaestie, voordracht No. 212. Door een Amsterdammer, schrijver der Brochure: Amsterdam een Wereldstad? "Uitgegeven voor Rekening van den Schrijver", Amsterdam, 1887. 32 p., 2 uitslaande kleurenlitho's, orig. kart. omslag.
Los in de band en enigszins gebruind. Leuk en zeldzaam werkje.
En 3 andere mbt de Amsterdamse beurs: W.P. Sautijn Kluit, De Amsterdamsche Beurs in 1763 en 1773 (Amsterdam, 1865); J. Warnsinck, Bouwkundige aanmerkingen, op het onlangs tentoongestelde model van een koopmansbeurs voor de stad Amsterdam (Amsterdam, 1840) en J. Hilman, De Beurs van Amsterdam in 1845. Dichtstuk (Amsterdam, 1845).

(totaal: 4)