LOT 246
PASSED

[Moravian Brethren/Unitas Fratrum] De zendeling.

by A. von Sternberg. Naar het Hoogduitsch. Arnhem, P.A. de Jong, 1843, (8),384 p., lithogr. title, contemporary marbled cardboard binding.

Binding a little rubbed, but still a good, uncut copy. Extremely rare Dutch translation, PiCarta indicates only one copy! (Amsterdam). The original edition of this curious work appeared in Leipzig, 1842 with the title Der Missionär. In the Voorbericht, the Dutch editor explains what lies ahead for the reader: "De Schrijver (...) verplaatst ons in een tijdperk der vorige eeuw, hetwelk, uit hoofde zijner gevolgen steeds belangrijk zal blijven (...) en wij meenen met recht het vertrouwen te mogen voeden, dat het medegedeelde verhaal een onderhoudende en leerrijke lectuur zal opleveren. Calixtus, de held van den roman, behoort tot de Broedergemeente. Daar intusschen voor sommige lezers eenige plaatsen en uitdrukkingen welligt onverstaanbaar of ten minste onduidelijk zullen wezen, achten wij het niet ongepast, hier eene korte schets van die sekte te laten volgen." About the author, Alexander Frh. von Ungern-Sternberg (1806-1868) see: http://de.wikipedia.org/wiki/Alexander_von_Ungern-Sternberg. And about the Moravian brethren: http://nl.wikipedia.org/wiki/Evangelische_Broedergemeente