veiling / 21 oktober 2014 / 234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur
[490] [491] [492] [493] [494]
kavel: 492 verkocht € 80.00

[Studentica] Maskerade gehouden door de leden van het Leidsche Studenten-Corps

den 15 den Juni 1875 ter viering van den 300sten verjaardag der Leidsche Hoogeschool, voorstellende de Leidsche Hoogeschool, afgebeeld in de beroemdste en merkwaardigste mannen, die van hare stichting af hun naam aan den haren hebben verbonden. (...) geteekend en op steen gebracht door G.J. Bos. Leiden, J. Hazenberg, Corns. Zoon (1875), letterdruk uitleg op blauw papier ((8 p. incl. omslag), handgekleurde gelithografeerde leporello bestaande uit 42 secties van elk 26,5 x 35 cm. (totale lengte meer dan 14 meter), los als uitgegeven in oorspronkelijke blindgestempelde en vergulde portfolio met bindlinten, oblong folio.
Met: Programma van de Maskerade, te houden door de leden van het Leidsche Studenten-Corps (...) op Dinsdag den 15den Juni 1875 (...). Leiden, J. Hazenberg, Corns. Zoon, (1875), 16 p. (incl. omslag).

En met: Het derde eeuwfeest. Eene herinnering aan de Leidsche Maskerades van vroeger en later, benevens eene beschrijving van den Gecostumeerden Optocht te houden (...) op 15 Juni 1875. Leiden, A.W. Sijthoff, 1875, 59 p., oorspronkelijk (beschadigd) omslag, en met nog 1 andere verwante publicatie en de originele bul van J.F.A. Mellink, gedateerd 1875 (met 2 wassen zegels en diverse handtekeningen). (totaal 5).