LOT 495
SOLD €50,00

[Studentica] (Masquerade 1825).

Etching and engraving by Daniël Veelwaard after L. Springer, 27 x 46 cm., no address (1825), under passe-partout.

Used as an illustration in: J. Roemer, Het vijfde halve eeuwfeest van de stichting der Hooge Schole te Leijden, in den jare 1575, gevestigd, plegtig gevierd op den 8sten Februarij 1825 en volgende dagen. Leiden: C.C. van der Hoek, 1825. Our copy unfolded and with very wide margins, possibly a proof. With: Afbeelding van den Tempel, alwaar het Vuurwerk aan afgestoken is, ter gelegentheid van het 2de Eeuw Feest van leiden Hooge Schoolen, op den 8sten February 1775. Partly hand-coloured engraved panorama (Galgewater?) by C. Bogerts after H. Keun, 26,5 x 32 cm. (with minor defects) and with 5 other related (incl. double). (7 in total).