veiling / 21 oktober 2014 / 234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur
[493] [494] [495] [496] [497]
kavel: 495 verkocht € 50.00

[Studentica] (Maskerade 1825).

Ets en gravure door Daniël Veelwaard naar L. Springer, 27 x 46 cm., zonder adres (1825), onder passepartout.

Heruitvoering van de optocht bij de inwijding van Universiteit van Leiden van 1575, 1825. Gebruikt als illustratie in: J. Roemer, Het vijfde halve eeuwfeest van de stichting der Hooge Schole te Leijden, in den jare 1575, gevestigd, plegtig gevierd op den 8sten Februarij 1825 en volgende dagen, Leiden, C.C. van der Hoek, 1825 (zie het exemplaar elders in deze veiling). Ons exemplaar van de prent is ongevouwen en heeft zeer brede marges, waarschijnlijk een proefdruk of een luxe-uitgave.

Met: Afbeelding van den Tempel, alwaar het Vuurwerk aan afgestoken is, ter gelegentheid van het 2de Eeuw Feest van leiden Hooge Schoolen, op den 8sten February 1775. Deels handgekleurd gegraveerd gezicht (Galgewater?) door C. Bogerts naar H. Keun, 26,5 x 32 cm. (met kleine defecten) en met nog 5 gerelateerde andere (incl. dubbele). (totaal 7).