veiling / 21 oktober 2014 / 234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur
[495] [496] [497] [498] [499]
kavel: 497 € 300 - € 600

[Moederdag in 1822]

Manuscript, ca. 60 bladen beschreven met een verfijnde, kalligrafische hand (gevolgd door ca. 30 blanco bladen), op de titel en tussen de tekstbladen in totaal 8 uiterst verfijnde tekeningen in zwart krijt, fraai contemporain gebonden in verguld groen halfleer met goudgeletterd "Dèdiè [sic] a ma mère" in opgelegde ruitvorm op voorplat, sneden verguld, in oorspronkelijk roze kartonnen schuifdoosje (enkele bladen losgaand, leren ruitvorm op achterzijde ontbreekt).
Een liefdevolle hommage aan een moeder door haar zoon ("un fils qui cherit sa mère", inleidend gedicht), met tekstbijdragen als "Le Bouton de Rose. Fable", "Le coucher du Soleil", "L'Attrait du Village", "Premier Amour", "A la Fortune", "Les Charmes de l'Amitié", "Zephyr et Flore"; "Les Charmes de l'Amour", "Portrait de Donquichotte", "Le Songe de l'Indigent", "L'Amour en Voyage" en "Combat de Donquichotte contre les Moulins à Vent".

De tekeningen (van grote artistieke kwaliteit) stellen o.a. voor: de gepersonifieerde deugden Fortuna en Gaudium (Vreugde), Cupido op zijn wagentje, een jong stel belaagd door Cupido met een pijl, Zephyr en Flora en Zephyr alleen.
  Highslide JS   Highslide JS