veiling / 21 oktober 2014 / 234-499 Oude Boeken - Varia en Klassieke literatuur
[376] [377] [378] [379] [380]
kavel: 378 € 120 - € 250

[Vroege foto-lithografische reproductie] Erasmi Roterodami. Silva Carminum. Antehac nunquam impressorum. Gouda, 1513

Reproduction Photo-Lithographique, avec notice sur la jeunesse let les premiers travaux d'Erasme. M.Ch. Ruelens, Bruxelles, T.J.I. Arnold, 1864.
Half-leer, titel op rug in rood en goudopdruk, titelblad in rood en zwart, (4),XLIV,(2) pp., opnieuw gebonden met restmateriaal, gemarm. schutbladen, geill. met een gekleurd fragment van een kaart van Gouda en omgeving. Dit is een aangeboden exemplaar met de handtekeningen van de auteur en de uitgever; de vloeibladen zijn eveneens van tekst voorzien. Uitgegeven in een editie van 100 exemplaren + een aantal aangeboden exemplaren. Een van de eerste fotografisch gereproduceerde boeken. Zeldzaam.