veiling / 9 juni 2015 / 146-199 Literatuur
[192] [193] [194] [195] [196]
kavel: 194 verkocht € 50.00

[Exemplaar van de vrouw van Carel Willink] R. Blijstra. IJzeren vlinders.

Met een teekening van A.C. Willink. Bussum, W.N. Dinger, 1927, gedrukt in 200 genummerde exemplaren (30), 75,(4) p., met frontispiece, oorspronkelijk omslag.
Boekblok roestvlekkig, met name aan het begin en eind; omslag deels gebruind en bovenscharnier ingescheurd.

Één van 30 exemplaren niet in de handel gebracht, dit exemplaar (nummer 11) met op de franse titel in pen de woorden "IJzer in fluweel" gevolgd door het monogram "RB" van de schrijver. Tevens in pen de eigenaarsnaam "Mies Willink" [-van der Meulen], gedateerd 1- '28, zij was korte tijd de vrouw van Carel Willink, die het frontispiece tekende. Er ontstond in die tijd een driehoeksverhouding tussen Carel Willink, Mies Wilink en de bij hen inwonende schrijver Rein Blijstra. Van der Meulen koos uiteindelijk voor Blijstra.
*Op de Franse titel een ongeïdentificeerd ex libris.

Voor meer informatie over de schrijver: http://resources.huygens.knaw.nl/bwn1880-2000/lemmata/bwn1/blijstra