veiling / 9 juni 2015 / 146-199 Literatuur
[146] [147] [148] [149]
kavel: 147 € 50 - € 100

De hoornen van de maan. Roman door Eduard Veterman en Jan van Ees.

Den Haag, Uytgeverye vant Ryckste, 1924, gedrukt in 500 genummerde exemplaren (485), 211,(1) p., met 5 platen, contemporain (oorspronkelijk?) half marokijn met goudgeletterd titelschildje, klein 8vo.
Boekblok licht gebruind. Scharnieren kwetsbaar; leer met kleine beschadigingen. De titelpagina vermeldt 1924 als jaar van uitgave, het colophon echter 1925.

Met: Vader des vaderlands. Heldendrama door Eduard Veterman. Amsterdam, A.J.G. Strengholt, 1933, 111 p., oorspronkelijk verguld omslag (met kl. scheurtjes en verkleurd).

Over de interessante Joodse schrijver en verzetsman Elias "Eduard" Veterman: http://nl.wikipedia.org/wiki/Eduard_Veterman