veiling / 10 juni 2015 / 1200-1257 Topografie Nederland
[1204] [1205] [1206] [1207] [1208]
kavel: 1206 verkocht € 60.00

[Nunspeet] "Centr. Genootschap v. Kinderherstellings - en Vacantie-kolonies te Nunspeet".

Ansichtkaart, ca. 1928, met gezicht op het gebouw, los met de hoeken ingestoken in de oorspronkelijke art-deco in drie kleuren gelithografeerde kartonnen muurhanger, 21 x 20 cm., met 2 metalen ophangoogjes in bovenmarge, in de oorspronkelijke envelop (zie beschrijving hier beneden).
Met: Twee exemplaren van een ansichtkaart waarop een groep kinderen van het bovengenoemde instituut, met de hoeken ingestoken in een identieke muurhanger, in oorspronkelijke envelop.

Zeer bijzondere en zeldzame set. De twee muurhangers zijn uitgevoerd in prachtig art-deco ontwerp met de doelstellingen van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantie-Kolonies" in zilveren tekst gedrukt. De envelop van de eerstgenoemde muurhander is geadresseerd aan "Tineke v/d Muren Boschuis Nunspeet", met postzegel met stempel gedateerd 1928, waarboven in pen het woordje "Drukwerk" is toegevoegd (de andere envelop is volledig blanco).