veiling / 10 juni 2015 / 900-939 Criminologie
[907] [908] [909] [910] [912]
kavel: 909 verkocht € 280.00

Damian Hessel en zijne roofgezellen.

Of echte berigten van eenige gevaarlijke roverbenden, hunne taktiek, en hunne schuilplaatsen, met opgave der middelen om ze te vervolgen en uit te roeijen (...) door eenen regterlyken ambtenaar [= A.G.F. von Rebmann]. Naar den tweeden (...) Hoogduitschen druk; waarbij nog eenige bijlagen en aanteekeningen (...) gevoegd zijn door A.G. Blussé. Met de afbeeldsels der drie beruchtste banditen. Dordrecht, A. Blussé en Zoon, 1811, 138,(1) p., frontispiece stippelgravure portret, gemarmerd kartonnen band.
Hier en daar licht watervlekkig, contemporaine naam in pen op vrij schutblad.

Met: De zaak der beleedigde gerechtigheid voldongen voor de vierschaar van het kundig en onzijdig pupliek [sic], of Mr. H. Calkoen's verdeediging der twee gevangenen Heyman Salomon Levy en Heyman Moses Levy, tegen de aanklagte van Mr. Reinier Willem Tadama (...) hen beschuldigende van het vervalschen of doen vervalschen van drie Recepissen, ter toetse gebragt door Mr. Albertus Joachim Deiman (...). Amsterdam, H. Gartman, 1801, XII,340 p., contemporain gedecoreerd kartonnen band (rug en bovenscharnier wat sleets en gebruind, enkele Hebreeuwse (?) lettertekens op voorplat).

Misschien een onbekende variant met het woord "Pupliek" op de titelpagina (in Picarta gewoon het woord "Publiek"). Het verhaal van de aanklacht tegen de twee Joodse broers is zeer uitgebreid omschreven in Vaderlandsche Letteroefeningen, Jaargang 1801, en dus terug te vinden in DBNL.

En met nog 3 andere, kleine publicaties, waaronder twee zeer zeldzame volksdrukjes (totaal 5).