veiling / 1 december 2015 / 100-126 Amsterdam
[100] [101] [102]
kavel: 100 € 500 - € 1000

"Amstelredamum".

Geëtste en gegraveerde plattegrond, 34 x 48,5 cm., uit Braun en Hogenberg, Civitates Orbis Terrarum, ca. 1600, onder passepartout.
Met oude aantekening en nummer in pen in blanke bovenmarge. Zeer goed exemplaar.

Prachtige plattegrond in vogelvluchtperspectief met grote tekstscartouche en legenda, naar de beroemde midden 16de-eeuwse wandplattegrond van Cornelis Anthonisz. Dit exemplaar is afkomstig uit de editie van Peter von Brechtel.