veiling / 1 december 2015 / 100-126 Amsterdam
[100] [101] [102] [103]
kavel: 101 verkocht € 70.00

[Schouwburg] Tooneel decoratief,

voorgesteld in op steen getekende platen door F.J. Pfeiffer Jr., in leven Tooneelschilder en Decorateur van den Amsterdamschen Schouwburg; benevens zijn portret. Mitsgaders toepasselijke dichterlijke bijschriften van Mr. J. van Lennep (...) en eene levensschets, vervaardigd door G. van Ernst Koning (...). Amsterdam, C. Weddepohl, 1845, (2),10 inl. tekstp., gelithografeerd portret en 8 platen (elk voorafgegaan door letterdruk tekstblad), oorspronkelijk verguld linnen, alle sneden verguld, folio.
Platen watervlekkig in blanke benedemarge; rug vernieuwd en platten met kleine defectjes langs randen. Met ex libris van antiquariaat H.D. Pfann (Hilversum) op binnenzijde voorplat.

De enige editie van dit eerbetoon aan François Joseph Pfeiffer Jr. (1778-1835), met een lijst van 54 toneeldecors die hij vervaardigde voor drie verschillende schouwburgen en daarmee een belangrijke bron is over deze kunstvorm in de eerste helft van de 19de eeuw.