veiling / 1 december 2015 / 100-126 Amsterdam
[100] [101] [102] [103] [104]
kavel: 102 verkocht € 920.00

[Blijde inkomst] 'T Verheugd Amsterdam

ter gelegenheid van het plegtig bezoek hunner doorlugtige en koningklyke hoogheden Willem, prinse van Oranje (...) en zyne gemaalinne Frederica Sophia Wilhelmina prinsesse van Pruissen (...) door Jan Wagenaar (...). Amsterdam, Yntema en Tieboel, 1768, (2),6,74 pp., met gegraveerd frontispiece [met adres van J. Smit en letterdruk uitleg] en 14 dubbelpag. platen door S. Fokke en R. Vinkeles, contemporain verguld halfleer, folio.
Hier en daar licht roestvlekkig, de band met gebruikssporen, maar een goed exemplaar met brede blanke marges.

De eerste druk. Verschenen in hetzelfde jaar als de tweede druk, die echter in 8vo was uitgevoerd. De zes pagina's voorafgaand aan de eigenlijke tekst betreffen de interessante lijst van intekenaren waarop o.a. Hieronimus van Alphen, Abraham Blussé & Zoon, de hertog van Brunswyk, Johannes Enschede, J.W. Heybroek, J. Hulk, C. Ploos van Amstel, J. Six, Agatha Trip, maar ook Jan Wagenaar, J. Smit en Yntema en Tieboel zelf en mensen die in de tekst worden genoemd zoals Jan Clifford, Daniel Hooft en Pieter Cipriaan Testart.