veiling / 1 december 2015 / 100-126 Amsterdam
[102] [103] [104] [105] [106]
kavel: 104 € 200 - € 400

[Boekbanden] Amsterdam in de zeventiende eeuw

Deel 1: Voorrede / P.J. Blok. Groei en bloei der stad / D.C. Meyer Jn. Regering en historie / G.W. Kernkamp. Deel 2: Handel en nijverheid / H. Brugmans. Huiselijk en maatschappelijk leven / G.Kalff. Godsdiensig leven / H.C. Rogge. Deel 3: Kunst: De bouw- en beeldhouwkunst / A.W. Weissman. De schilderkunst / A. Bredius. De letterkunde en het tooneel / G. Kalff. Het muziekleven / D.F. Scheurleer. 's-Gravenhage, Van Stockum, 1897 -1904
3 delen, privé-banden, uniform gebonden, half rood marokijn, titel op rug met goudopdruk, platten en schutbladen gemarmerd, bovenzijde goud op snee, groot folio.
In deel 1 bijgebonden: de afbeelding van Amsterdam in 1625 door Balthasar Florisz.
De banden prachtig uitgevoerd, intern her en der lichte bruine vlekjes. Mooie complete set met talloze illustraties, waarvan één los. In beschermhoezen, deze met gebruikssporen (totaal 3)