veiling / 1 december 2015 / 100-126 Amsterdam
[106] [107] [108] [109] [110]
kavel: 108 verkocht € 200.00

Amsterdam en zijne belangrijkste gezigten.

Gouda, G.B. van Goor, z.d. (1858), (41) pp., met 19 gezichten op 18 staalgegraveerde platen, oorspronkelijk blindgestempeld en goudgeletterd ("Amsterdam") linnen, oblong 4to (16,5 x 25,5 cm.).
Iets roestvlekkig, schutblad van voorplat gescheurd op binnenscharnier. Goed exemplaar.

Zeldzaam, slechts één exemplaar in PiCarta (Rijksmuseum, ook met 18 platen) en nog één exemplaar gedateerd 1860 in PiCarta (aantal platen niet genoemd). Bij Zwiggelaar Auctions werd in december 2013 een luxe-exemplaar met handgekleurde platen, gebonden in halfleer met platten gelijk aan dit exemplaar geveild.