150-187 Literatuur

veiling / 1 december 2015
[150 - 159] [160 - 179] [180 - 187]
kavel: 160
[R.H. van Gulik] Mi Fu on Ink-stones
-Peking, Henri Vetch, 1938. 74 pp. Zwarte linnen band, 24,5 x 17,5 cm. Eerste druk. Met 13 lithografieën in zwart-wit door de tekst, negentiende eeuws portret in inkt van Mi Fu op frontispiece. -
€ 250 - € 500
kavel: 161
[Van Gulik] Dee Goong An
-An Ancient Chinese detective story: Tokyo, Toppan Printing Company, 1949. 238 pp, hc, originele houtsnede in kleur op voorplat. Eerste druk, nummer 15 van 1200. -
€ 200 - € 400
kavel: 162
[Van Gulik] Christies Amsterdam: Van Gulik Collection
-- of fine Chinese, Japanese Tibetan Paintings and Calligraphy; oriental ceramics and works of art, Amsterdam, Christies, 1983. 87 (9) pp, SC, illustraties in zowel kleur als zwart-wit + Robert van Gulik zijn leven zijn werk door Jan Willem van de Wetering, Amsterdam, Loeb uitgevers, 1989. 136 pp, linnen met stofomslag. -

verkocht € 80.00
kavel: 163
[Van Gulik] The Gibbon in China
-An essay in Chinese animal lore. Leiden, E.J. Brill, 1967. 124 pp, linnen band, 30,5 x 22,5 cm. Met vele afbeeldingen in zwart-wit. Titel goudingelegd op rug en voorplat. -

verkocht € 80.00
kavel: 164
[Van Gulik] T'Ang-Yin-Pi-Shih
-"Parallel cases from under the pear-tree", a 13th century manual of jurisprudence and detection, translated from the original Chinese with an introduction and notes by R.H. van Gulik. Leiden, E.J. Brill, 1956. 200 pp, in roodlinnen gebonden.-

verkocht € 130.00
kavel: 165
The Assassination-Bureau, LTD.
-Jack London/Robert L. Fish. Illustratie uit "the Assassination-Bureau, LTD." Part 6. Gouache 41 x 51 cm. "Illustration-text see on page 9. ...In almost the same (..) had matched up his coat and was at the door". Gesigneerd (onleesbaar), 17-7-1964.-
€ 100 - € 150
kavel: 166
[debuut Gerrit Komrij] Kontakt
-Officieel orgaan van de Winterswijkse lyceum vereniging. Kontakt, meinummer 1960. Met de eerste bijdrage van Gerrit Komrij + 23 andere nummers van dit schoolblad, deels voor 1960, ook enkele nummers erna, waaronder het aprilnummer 1961 toen Komrij hoofdredacteur geworden was. -

verkocht € 75.00
kavel: 167
The Arabian Nights' Entertainments.
-Translated from the Arabic. A new and complete edition, with upwards of an hundred illustrations on wood, drawn by S.J. Groves. Edinburg, William P. Nimmo, z.d. (ca. 1870), 2 delen, 556,4,24; 528,24 pp., beide delen met houtgegraveerd frontispiece en titel en vele houtgravures, oorspronkelijk uniform verguld paars linnen, alle sneden verguld, klein 8vo (inhoud roestvlekkig).-
€ 50 - € 100
kavel: 168
Donatien Alphonse François de Sade (1740-1814)
-Les 120 journées de Sodome, par le marquis de Sade. Edition critique, établie par Maurice Heine. A Paris: par S[tendhal]. & C[ompagnie]., aux dépens des bibliophiles souscripteurs. Vol I-III, 1931 - 1935. Een van de exemplaren op vélin de Rives. Nr. 300. -
€ 100 - € 200
kavel: 179
VSB beurzendag uitgaves
-Hugo Claus - De eieren van de kaaiman, 62 pp. + Adriaan van Dis - Classics, 59 pp. + Lieve Joris - Amadou Arikaanse notities, 61 pp. + Boudewijn Büch - De universiteit van Tuktoyaktuk, 62 pp. - en Connie Palmen - Home, 61 pp. Alle uitgegeven tgv. de VSB beurzendagen, 1992-1995 en 1997. Alle in linnen met opgeplakte voorplaat, in beperkte oplage van 300 ex. verschenen. Deze alle vijf gesigneerd door de auteur. -
€ 100 - € 200