veiling / 1 december 2015 / 500-516 Manuscripten
[510] [511] [512] [513] [514]
kavel: 512 verkocht € 300.00

[Alba amicorum] Album amicorum met bijdragen gedateerd 1822-1836,

met 18 handgeschreven bijdragen, voornamelijk geschreven in Leiden (enkele te Den Haag), 5 getekende bijdragen en 4 geborduurde bijdragen, ca. 30 blanco velletjes (elk blad met vergulde snede), los in oorspronkelijk blauw kartonnen boekvormig doosje met boekbindersetiket Gebroeders Abraham, Middelburg, in schuifdoos, 16,5 x 11 cm. (doosje beschadigd).
Bevat o.a.: een gouache met koeien en melkmeisje in landschap van H.A.A. van Rijssen (1835); een gouache bloemstilleven door L.G. de Peval; een tekening in pen en bruine inkt van wandelaars op een bruggetje door J.C. Hölscher; borduursels van leden van de familie Krantz; geschreven bijdragen van L.C. en J.J. Krantz, P.H. Saaijmans Kader, H.J. Piepers, M. Verbrugge, J. Brouwer Starck, D. Merens, M.G. en P.F. Timmers Verhoeven, W.H. Cost Jordens, D. Epkema, A. van Valkenburg, E.G. Lagemans en F. Serrurier.

Met: een soortgelijk album amicorum met bijdragen gedateerd 1840, w.o. een fraai gouache stadsgezicht gesigneerd P.D. van der Burgh (Pieter Daniel van der Burgh 1805-1879), contemporain blindgestempeld en verguld leer, 9,5 x 16,5 cm.