veiling / 1 december 2015 / 556-593 Oude Boeken Varia II
[556] [557] [558] [559] [560]
kavel: 558 verkocht € 140.00

[P. Rabus] De Boekzaal van Europe.

Ontsloten met de Maanden Julius en Augustus 1692 - Gesticht door P. Rabus. November en December 1698. Rotterdam, P. van der Slaart, 1692-1698, 24 (van 57) delen in 8 (van 19) delen, elk deel met ca. 600 pagina's, contemporain uniform kalfsleer met geribde, vergulde rug, klein 8vo.

Boekblokjes hier en daar kleine defectjes (als wormgaatjes, vlekken etc.); banden missen marokijnen titelschildjes en zijn deels licht beschadigd aan rugeinden en hoeken van platten.

Zeldzaam tweemaandelijks tijdschrift, het eerste wetenschapstijdschrift in de Nederlandse taal. Zelfs losse delen komen zelden voor, dergelijke grote reeksen komen zelfs maar zeer sporadisch op de markt. Het belangrijke tijdschrift werd nog een eeuw voortgezet onder andere namen. Complete sets van onze uitgave moeten volgens Picarta bestaan uit de jaargangen juli-december 1692 tot en met november-december 1701. Onze reeks bestaat uit de complete jaargangen 1692 (dus één deel, op de rug heeft de binder abusievelijk "II" vermeld), 1697 en 1698 en verder uit de tweede helft van de jaargangen 1693 en 1696 en de eerste helft van jaargang 1694. Zie voor meer informatie: http://fr.wikipedia.org/wiki/De_Boekzaal_van_Europe

http://www.literatuurgeschiedenis.nl/lg/18de/literatuurgeschiedenis/lg18001.html