veiling / 1 december 2015 / 556-593 Oude Boeken Varia II
[562] [563] [565] [566] [567]
kavel: 565 € 70 - € 120

[Hengelsport] Almanak voor Hollandsche Blijgeestigen

voor het jaar 1846. Schoonhoven. S.E. van Nooten. 12mo., leer, titel op rug met goudopdruk, voorplat mijn lijn-bordure en lelies in de hoeken in goudopdruk. 189,(1),(2) pp., Almanakje met de gebruikelijke algemene informatie, gevolgd door mengelwerk, meest humoristische en moralistische hoofdstukjes met voorin een litho van "vrijers" en bij het hoofdstukje Tom Dolly of de rampen der visscherij een uitslaande litho met 6 atypische hengelsport-voorstellingen; bandje met gebruikssporen, intern enigsz. gebruind, de litho's met vlekjes, voorn. buiten het prentbeeld, verder charmant en goed.