veiling / 8 juni 2016. / 1320-1360 Topografie buiten Europa
[1334] [1335] [1336] [1337] [1338]
kavel: 1336 € 400 - € 800

[China] Voyage en Chine,

a la suite de l'ambassade de lord Macartney, par John Barrow; traduit de l'anglais par M.J.B.J. Breton. Parijs, gedrukt door Fournier Frères voor de weduwe Lepetit, 1807, 7 delen, incl. atlas met 21 gravures op 20 platen (op één na uitslaand, 2 platen handgekleurd), contemporain uniform halfleer met perkamenten buitenhoeken, vergulde rug met marokijnen titel- en deelschildjes en eigenaarsinitialen "G.D.", 12mo (goed en aantrekkelijk gebonden setje met kleine defectjes).
Bibliothèque Portative des Voyages XXXVI-XLII.

Zie zeer uitgebreid over de Macartney Embassy en de daaropvolgende reizen (1793-1795, de eerste Britse diplomatieke missie naar China): https://en.wikipedia.org/wiki/Macartney_Embassy. De atlas bevat o.a. een fraai handgekleurd stippelgravure portret van Van-ta-gin, handgekleurde portretten van een Chinees en een Hottentot, diverse gezichten op Peking, Chinese wapens en instrumenten en een rijstmolen.