veiling / 8 juni 2016. / 1320-1360 Topografie buiten Europa
[1349] [1350] [1351] [1352] [1353]
kavel: 1351 € 300 - € 600

A compendious geographical and historical grammar:

Exhibiting a brief survey of the terraqueous globe (...). Embellished with maps. Londen, printed for W. Peacock, 1795, XXII,404,(4) p., met 13 uitslaande gegraveerde kaarten met grenskleuren, contemporain verguld marokijn, alle sneden verguld, 12mo.
Rugstrip en randen van platten wat sleets, maar een goed exemplaar. Leuke beschrijving van alle destijds bekende gebieden van de wereld, met uitleg over alle mogelijke aspecten van die landen (zoals geografie, natuur, taal, gebruiken etc.). Vooral de hoofdstukken betreffende Groot Brittannië en de V.S. zijn zeer uitgebreid. Bevat kaarten van de wereld, East India, Spanje, Frankrijk, Italië, België, Nederland, Duitsland, Pruissen/Polen, Rusland, Scandinavië, Groot Brittannië en de Verenigde Staten.