veiling / 8 juni 2016. / 1320-1360 Topografie buiten Europa
[1351] [1352] [1353] [1354] [1355]
kavel: 1353 € 400 - € 800

[Convoluut met wereldatlas en atlas van Nederland] Atlas Universel de Géographie

Ancienne et Moderne. Adopté dans les maisons d'éducations dressé par C.V. Monin et A.R. Frémin, Gravé sur acier par Bënard. Parijs, Binet, z.d. (ca. 1840), met dubbelpagina gelithografeerde titelpagina, één uitslaande plaat en 11 dubbelpagina, op staal gegraveerde kaarten in de sectie "Géographie Ancienne" en 37 dubbelpagina op staal gegraveerde kaarten in de sectie "Géographie Moderne" (incl. wereldkaart), alle kaarten met grenskleuring, eenvoudig contemporain halflinnen, groot 8vo formaat.
Gebonden met: Carte de la Hollande par Provinces. Dressée d'après la Carte de Mr. le Lieut.t. B.on Kraÿenhoff par Lorrain Ainé. Revue, corrigée et augmentée par H. Reding. Ibid., idem, 1839, met dubbelpagina gelithografeerde titel en 13 op staal gegraveerde kaarten van de provincies (1x uitslaand), de Indonesische Archipel (uitslaand) en de Antillen, Suriname en Goudkust (op één uitslaand blad), alle kaarten met grenskleuring.

Beide atlassen enigszins roestvlekkig en enkele kaarten los(gaand); atlas van Nederland met watervlekje in bovenmarge, de Indonesië-kaart met scheur (gedicht) en de ander kaart van overzeese bezittingen mist de (blanke?) benedenmarge.