1600-1683 Vrijmetselarij

veiling / 8 juni 2016.
[1600 - 1609] [1610 - 1619] [1620 - 1629] [1630 - 1639] [1640 - 1649] [1650 - 1659] [1660 - 1669] [1670 - 1679] [1680 - 1683]
kavel: 1610
Reglementen, Gidsen, Redevoeringen e.a. (13x)
-Reglement voor de Broederschap der Vrijmetselaren, in het Koningrijk der Nederlanden, behoorende tot de Groote Loge van Bestuur, gevestigd in 's Gravenhage, ingevolge artikel 43 der Statuten voor de Vrijmetselaars-Orde in het Koningrijk der Nederlanden. [Reepmaker e.a.]. [Den Haag], 5818 [Maçonnieke jaartelling = 1818]. Kl. 8vo, nieuw blauw linnen bandje; oorspronkelijk blauw-groen omslag mee-ingebonden.-

verkocht € 150.00
kavel: 1611
Geschiedenis en Resolutiën e.a. (8x)
-Geschiedenis der Vrijmetselarij en der geheime genootschappen van vroegeren en lateren tijd. F. T.B. Clavel. Van Goor Zonen. Gouda. 1888 + Geschiedenis van de Orde der Vrijmetselaren in Nederland, onderhoorige Koloniën en Landen. Mr. H. Maarschalk. Breda. P.B. Nieuwenhuijs. 1872. Gesigneerd door de auteur.-
€ 100 - € 200
kavel: 1612
Jaarboekjes (11x)
-Nederlandsch Jaarboekje voor Vrijmetselaren. 5852 [=1852], 5859 [=1859] beide bij Gebroeders Diederichs te Amsterdam, 5869 [=1869], 5873 [=1873], 5885 [=1885], 1904, 1910, 1912, 1914, 1915 en 5916 [=1916] alle bij de 's-Gravenhaagsche Boek- en Handelsdrukkerij voorheen Gebr. Giunta d'Albani.-
€ 80 - € 150
kavel: 1613
De Metselaar ontmomd,
-of het rechte geheim der vrye metselaaren ontdekt. In allen deele oprechtelyk en zonder achterhouding, door een geweezen vryen metselaar. Wolson [= Thomas Woolston]. [Zonder plaats en uitgever], 1790.-
€ 250 - € 500
kavel: 1614
Gezangboek voor Vrijmetselaaren
-Amsterdam. J.S. Van Esveldt Holtrop. 1806. Kl. 8vo, blauw, met papier overtrokken bandje, gemarmerde schutbladen, geïllustreerd frontispice in stippelgravure, VIII,540 pp. + bladwijzer, stempel op schutbladen, goud-op-snee. Bandje met lichte gebruikssporen, intern zeer goed.-
€ 100 - € 200
kavel: 1615
Ontwerp Statuten en concept-wetboek
-Een in druk verschenen brief d.d. 10-07-5817 [= 10-09-1817] van de Gedeputeerde Groot Meester Nationaal van de Orde der Vrij Metselaren in de Nederlanden aan de Loge La Vertu te Leiden. Ondertekend in hs. door voornoemde Grootmeester: M.W. Reepmaker. Een tweede brief d.d. 10-09-5817 [= 10-11-1817], gevolgd door een statuutsontwerp en een brief d.d. 16-01-5818 [= 16-03-1818]. Bijeengebonden in een moderne kl. folio, half linnen band. -

verkocht € 130.00
kavel: 1616
Mac-Benac
-Of het stellige der vrijmetselary. F.W. Lindner. Leiden. L. Herdingh en Zoon. 1820. Eerste druk.-

verkocht € 100.00
kavel: 1617
[Het eerste Nederlandse Vrijmetselaars Wetboek]
-De pligten, wetten, of algemeene reglementen der vrye metzelaaren; in een nieuwe order geschikt, en goedgekeurt by de Groote Loge der Zeeven Vereenigde Neder-Landen. Les devoirs, statuts ou reglemens generaux des Franc Maçons; mis dans un vouvel ordre, & approuvés par La Grande Loge des Sept Provinces Unies des Pais-Bas [Du Bois] Amsterdam. Weduwe Jean François Jolly. 1762. Eerste editie. -

verkocht € 550.00
kavel: 1618
Vrijmetselaars-almanakken (4x)
-Nederlandsche Vrij-metselaars Almanak voor het jaar 1835. De erven H. van Munster en Zoon. Amsterdam + idem. 1837 + Nederlandsche Vrijmetselaars-Almanak voor het schrikkeljaar 1840. C.M. Ferrari. Amsterdam + idem voor het jaar 1841. 4 almanakjes, div. afmetingen en bandjes, in goede tot zeer goede staat.-
€ 80 - € 150
kavel: 1619
[De Franse Revolutie] J.J. Mounier over den invloed op de Fransche Omwenteling,
-welken men toegeschreven heeft aan de Philosophen, aan de Vrije-Metzelaren en aan de Illuminaten. Franeker. Isaak Verweij. 1802. Opnieuw gebonden, 8vo, half leer, XII,VIII,235,(1) pp., stempel en nr. op voorste schutbladen.-
€ 150 - € 250