1600-1683 Vrijmetselarij

veiling / 8 juni 2016.
[1600 - 1609] [1610 - 1619] [1620 - 1629] [1630 - 1639] [1640 - 1649] [1650 - 1659] [1660 - 1669] [1670 - 1679] [1680 - 1683]
kavel: 1640
[Maçonnieke penningen] Nederland, 19e en 20e eeuw (6x)
-Penning met buste van Jonkhr. Mr. Johan Willem van Vredenburgh, geboortedatum en vrijmetselaarssymbool door I.P. Schouberg en aan de keerzijde: buste van Vrouwe Maria Adriana van Vredenburgh met geboortedatum en wapenschild + 5 andere.-
€ 100 - € 200
kavel: 1641
[Maçonnieke penningen] Nederland, 20e eeuw (5x)
-Herinneringspenning voor Concordia Paramaribo. Oudste loge van Zuid Amerika 1761-1986 door: Orde van Vrijmetselaren onder het Groot Oosten der Nederlanden en aan de keerzijde: Concordia Creat Felicitatem en vrijmetselaarssymbolen + 4 andere.-
€ 100 - € 200
kavel: 1642
[Maçonnieke penning] Zwolle
-Herinnneringspenning Vrijmetselaars Loge Fides Mutua Zwolle 1803-1978 met gestileerde kubus en vrijmetselaarssymbolen; aan de keerzijde gestileerde kubus en div. teksten. Oplage 40 exemplaren.-
€ 80 - € 160
kavel: 1643
Snuifdoos Frankrijk, ca. 1825
-Antieke snuifdoos, rozekruisgraad. Frankrijk, ca. 1825. Doorsnede 8 cm. Wortelnoot. Deksel uitgesneden met diverse voorstellingen en vrijmetselaarssymbolen. In zeer goede staat.-
€ 600 - € 800
kavel: 1644
Snuifdoos, ca. 1820
-Snuifdoos in hoorn met passer en winkelhaak, ingelegd ivoor; 7 x 4 x 2 cm. In zeer goede staat.-
€ 150 - € 250
kavel: 1645
[Maçonniek juweel] Ball charm. Engeland, ca. 1930
-Ball charm, Engels, goud met zilver met aan de binnenkant gegraveerde vrijmetselaarssymbolen. Made in England. J.H.W.-
€ 200 - € 300
kavel: 1646
[Maçonniek horloge] Engeland, ca. 1800
-"Sneck" zakhorloge, zilver met sleutel, Engels ca. 1800 met vrijmetselaarssymbolen in kleur op de voorplaat. Dit exemplaar is, blijkens de gedrukte tekst aan de binnenzijde van de achterkant, verkocht door D. & A. Read, Watch & Clock-makers, Silversmiths & Jewellers te Ipswich.-
€ 500 - € 800
kavel: 1647
Reiswekkertje. Frankrijk, begin 20e eeuw
-Vrijmetselaars-reiswekkertje. Gekleurde voorplaat met vrijmetselaarssymbolen. Metalen kast, 6 x 4,5 x 3 cm. Gegraveerd aan de achterkant, S.F. French mouvement. R & Co. Made in Paris. In bijbehorend leren etui met scharnier, sluiting en glazen oog aan de voorkant. -
€ 100 - € 200
kavel: 1648
Wandelstok, begin 20e eeuw
-Antieke houten wandelstok, ivoren knop met maçonnieke symbolen door F.C. en daaronder een zilveren rand met initialen D.W.M. Lengte 88 cm.-
€ 450 - € 600
kavel: 1649
Lawson Wood (1878-1957). Gran'Pop masonic series
-Complete serie picture post cards: Gran'pop discloses the secrets of Masonry. ca. 1935. In passepartout achter glas in klassieke houten lijst. In zeer goede staat.-
€ 100 - € 200