1600-1683 Vrijmetselarij

veiling / 8 juni 2016.
[1600 - 1609] [1610 - 1619] [1620 - 1629] [1630 - 1639] [1640 - 1649] [1650 - 1659] [1660 - 1669] [1670 - 1679] [1680 - 1683]
kavel: 1660
Knight Templar sword, ca. 1900
-Tempelierszwaard R.F. Mosley & Co Ltd. Sheffield, ca. 1900. 103 cm. Metalen gevest en stalen kling met gegraveerde vrijmetselaarssymbolen; inclusief leren schede.-

verkocht € 150.00
kavel: 1661
Punch bowl. Engeland, ca. 1800
-Engelse glazen Punch Bowl met in glas gegraveerde vrijmetselaarssymbolen. Een vergelijkbaar exemplaar staat in het Vrijmetselaarsmuseum te London. Groot, zwaar en bijzonder zeldzaam. Hoogte 23,5 x (diameter) 21 cm.-
€ 650 - € 1200
kavel: 1662
[Maçonnieke beker/vaas] Duitsland, ca. 1850 - 1870
-Glazen vaas met gegraveerde vrijmetselaarssymbolen, hoogte 16 cm. en diameter 11 cm. Zeer goed.-
€ 150 - € 300
kavel: 1663
[Maçonnieke kan] Engeland, ca. 1780
-Masonic Jug met vrijmetselaarssymbolen en de tekst: "A Heart that conceals, and the tongue that never reveals". Aardewerk, Engels ca. 1780. Hoogte 24 cm. Zeldzaam.-
€ 700 - € 1200
kavel: 1664
[Maçonnieke kan] Engeland, ca. 1820
-Masonic jug. Aardewerk, met vrijmetselaarssymbolen en de tekst: "Guilielmus III. to the immortal memory of King William the Prince of Orange" en aan de andere kant: "Protestant ascendancy. Holyness to the Lord (en) May the Orange Institution stand as firm as the Oak and its Enemies fall off like the leaves in October". Hoogte 12 cm. Beschadiging (barst).-
€ 100 - € 200
kavel: 1665
Punch bowl. Engeland, ca. 1820
-Sunderland Lustre Creamware. Engels aardewerk. Ca. 1820, gekleurd, vrijmetselaarssymbolen met aan de buitenkant omkaderde teksten en aan de binnenkant 2 omkaderde teksten, de illustratie: Sailors Farewell en op de bodem een kompasroos met schepen. Kleine insignificante beschadigingen.-
€ 350 - € 500
kavel: 1666
[Maçonniek kannetje] Engeland, ca. 1820
-Masonic jug. Engels aardewerk, vrijmetselaarssymbolen in een mooie, scherpe print en de tekst: "Sit Lux et Lux Fuit. Hail! Masonry devine! Glory of ages shine ...". Hoogte 10 cm. Bodem met beschadiging (barst).-
€ 300 - € 500
kavel: 1667
[Tracing board] Good Companion Lodge. Nr. 7531
-Houten traceerbord voor de graden 1, 2 en 3. Engeland, ca. 1930. Het bord kan uitgeklapt worden en laat de voorstelling en symbolen zien die horen bij de eerste, tweede en derde graad. Polychroom gekleurd. 48 x 56 x 7,5 cm., eenvoudige sluiting. Goed. -

verkocht € 300.00
kavel: 1668
[Maçonnieke pot] Engeland, 1880
-Lodge of Emutation 1780. Herinneringspot 1880. Geglazuurd aardewerk met vrijmetselaarssymbolen. Hoogte incl. deksel 32 cm. Compleet met deksel in zeer goede staat.-

verkocht € 100.00
kavel: 1669
[Maçonniek wijnglas] Engeland, ca. 1875
-Zeer fijn geslepen kristallen wijnglas met vrijmetselaarssymbolen. Hoogte 15,5 cm.-
€ 300 - € 500