1600-1683 Vrijmetselarij

veiling / 8 juni 2016.
[1600 - 1609] [1610 - 1619] [1620 - 1629] [1630 - 1639] [1640 - 1649] [1650 - 1659] [1660 - 1669] [1670 - 1679] [1680 - 1683]
kavel: 1670
Passer, ca. 1800
-Antieke metalen passer, ca. 1800. Lengte. 50 cm. Compleet en in zeer goede staat.-
€ 150 - € 250
kavel: 1671
[Maçonnieke juwelen] Engeland, 20e eeuw (5x)
-5 juwelen, metaal, voor Loge Officieren; vanaf 1933.-
€ 80 - € 120
kavel: 1672
Ponjaard. Engeland, ca. 1930
-Ponjaard met metalen doodshoofd aan de bovenkant. Toye & Co. Ltd. London. Compleet met leren schede met metalen voor- en eindstuk. Lengte incl. schede 42,5 cm.-

verkocht € 350.00
kavel: 1673
Ponjaard. Engeland (?), ca. 1850
-Ponjaard met gevlamde kling en paarlmoeren (ingelegd) gevest. Metalen doodshoofd aan de bovenkant. De kling met vrijmetselaarssymbolen. Lengte 38,5 cm.-
€ 900 - € 1500
kavel: 1674
Zwaard. Engeland (?), ca. 1850
-Zwaard met paarlmoeren (ingelegd) gevest. Metalen doodshoofd aan de bovenkant. Vrijmetselaarssymbolen op de kling grotendeels afgesleten. Lengte 82 cm.-
€ 800 - € 1200
kavel: 1675
Zwaard. Frankrijk, 2e helft 19e eeuw
-Zwaard met koperen doodshoofd en botten als heft en een lederen gestikte schede, afgewerkt met metaal aan de uiteinden. -

verkocht € 250.00
kavel: 1676
[Maçonnieke kan] Engeland, ca. 1800
-Masonic Jug met vrijmetselaarssymbolen en diverse teksten: United for the benefit of mankind, Memento Mori in hoc signo vinces e.a. Sign. F. Morris. Aardewerk, Engels, ca. 1800. Hoogte 20 cm. Div. kl. besch. en restauraties.-

verkocht € 200.00
kavel: 1677
[Maçonnieke beker] Engeland, ca. 1780-1800
-Masonic Cup met vrijmetselaarssymbolen, een 3x herhaalde illustratie in kleur en diverse teksten, het oor met floraal motief en bloemenrand in kleur aan de bovenkant van de binnenrand. Aardewerk, Engels, ca. 1800. Hoogte 13 cm., diameter 12 cm. Div. kl. besch. en restauraties.-

verkocht € 240.00
kavel: 1678
[Maçonnieke beker] Engeland, ca. 1825
-Masonic Cup met vrijmetselaarssymbolen, een illustratie in kleur en de tekst: "Free Mason's Arms". Aardewerk, Engels, ca. 1825. Hoogte 10 cm., diameter 10 cm. Mooi exemplaar.-

verkocht € 150.00
kavel: 1679
Passer en winkelhaak. Engeland, ca. 1900
-Presentatieset met passer en winkelhaak, verzilverd. Kenning. London, ca. 1900 in bijbehorend blauw doosje met sluiting.-
€ 100 - € 200