1700-1752 Dans, theater en film

veiling / 8 juni 2016.
[1700 - 1712] [1713 - 1724] [1725 - 1736] [1737 - 1751] [1752 - 1752]
kavel: 1713
[Dans] Foto-albums
-Twee albums, jaren '50-'60, met daarin respectievelijk ca. 95 en 180 foto's (en enkele knipsels), alle gesigneerd door de dansers zelf, veelal met dédicace. Albums in half perkament met groen linnen platten.-

verkocht € 200.00
kavel: 1714
Rie Cramer (1887-1977)
-Aquarel. Dansend stel. 17,5 x 17,5 cm. Gesigneerd. -

verkocht € 200.00
kavel: 1715
Map met ca. 100 (pers)foto's en briefkaarten van gerenommeerde musici
-Lot met oude briefkaarten met afbeeldingen van Berlioz, Mendelssohn, Jan Kubelik, persfoto's van o.a Kees Bakels (11), enkele paginagrote foto's met omschrijving aan de achterkant van o.a. Annie Fischer, Dietrich Fischer-Dieskau en Otto Klemperer. Foto's van o.a. Paul Huf en Maria Austria (fotobureau Particam), meest gestempeld aan achterzijde.-
€ 100 - € 150
kavel: 1717
[Gesigneerd] Verzameling van 131 signaturen van musici (Concertgebouw 1957-1961)
-3 samengestelde boeken met ingebonden muzikale programma's uit de periode 1957-1961 van het Concertgebouw. De desbetreffende musicus heeft telkens bij z'n afbeelding gesigneerd. Met handtekeningen van o.a. Rafael Kubelik, Arthur Grumiaux, Pierre Boulez, Arthur Rubinstein, Bernard Haitink, David Oistrach, Mstislaw Rostropowitsj, Carel Leeuwen Bovenkamp.-

verkocht € 200.00
kavel: 1719
Joseph Wilhelm Mengelberg (1871-1951)
-Handgeschreven reisverslag Mengelberg uit 1912 opgetekend door een zekere Prof. Dr. Otto Lang, opgeborgen in een envelop. Onderhouden met Mengelberg komen o.a. aan bod, concerten die hij heeft gedirigeerd, een overgeschreven brief van Mahler aan Mengelberg, quotes van Mengelberg + 18 programma's (1x dubbel) van concerten onder leiding van Mengelberg in de periode 1908-1914. -

verkocht € 100.00
kavel: 1720
Jac. Jongert
-Theaterprogramma Tuschinski. Omslagontwerp: Jac. Jongert (1926). 8 pp. Geniet. Mooi exemplaar.-

verkocht € 360.00
kavel: 1721
Programmaboekjes Amsterdam 1898-1926
-Lot met ca. 100 programmaboekjes, o.a. ontwerpen van Mommie Schwarz, Joan Collette, Rie Cramer, Albert Klyn e.a. Ook enkele briefjes als een dankbrief voor het meewerken aan de herdenking v/h 40-jarig bestaan van den Amsterdamschen Stadsschouwburg en een boekje voor dezelfde gelegenheid, gesigneerd door voorzitter, secretaris en burgemeester aan acteur Ben Groenier. Vrijwel alle vooroorlogs en Amsterdam.-

verkocht € 220.00
kavel: 1722
[Toneel] Foto-album
-Album Madame Roland Talleyrand. Oblong album, ca. 1870 met 91 fotootjes, grotendeels van toneelspelers uit de tijd in Frankrijk als Céline Montalant, Sophie Croizètte en Kate Saville. -

verkocht € 620.00
kavel: 1723
Theodorus Paludanus
-Academi-dansschool in weerwil van heur voorspaek [!] gestoort: of Beyde blauwe boekjes [...] uytgegeeven by de heer Ulricus Huber; wederlegt. Leeuwarden, Hauke Egberts Heringa, 1683. 8vo. 160 pp. Modern gemarmerd kartonnen bandje. Twee stempels op de titelpagina, boekblok wat krap afgesneden, verder goed. Met 2 pamfletten over dezelfde kwestie:-

verkocht € 125.00
kavel: 1724
Willem Breuker. Sigaar 70
-(Towards a film as continuous static graphic projection. Made by Jeffrey Shaw and Tjebbe van Tijen). Originele partituur, zonder plaats of datum (1966), 28 éénzijdig van muzieknotitie voorziene bladen, oorspronkelijk omslag met titel en naam van de componist, plastic ringbandrug, 35,3 x 24 cm.-
€ 100 - € 200