veiling / 2 december 2015 / 850-912 WOII
[889] [890] [891] [892] [893]
kavel: 891 verkocht € 1100.00

[Foto-archiefje] Arthur Tschirch. Serie van 17 foto's van een nazi-parade,

alle 13 x 18 cm. en met stempel van de fotograaf Tschirch op keerzijde (ongeidentificeerde serie).
Met: "Das erste Ritterkreuz für einen niederländischen Freiwilligen." Foto van de trotse SS-Sturmmann Gerardus Mooymann staand voor een kanon en blokhut in de sneeuw, 18 x 24 cm., met copyright-stempel van Sipho-International, de data 17 en 19 maart 1943 en typoscript strookje met uitleg op keerzijde.

En met ca. 80 andere foto's van diverse formaten, w.o. een persfoto van de grote NSB-parade te Utrecht op 11 mei 1944, foto's van soldaten aan het front en enkele aan de SS-er en kunstenaar Jan Coenraad Nachenius gerelateerde items: foto met drie anderen, origineel etsje van zijn hand en een handgeschreven, gesigneerde notitie uit 1982.