veiling / 6 december 2016 / 600-631 Topografie Europa
[603] [604] [605] [606] [607]
kavel: 605 € 300 - € 600

[Windsor. Convoluut van meerdere reisgidsen] The Beauties of the Royal Palaces:

Or, a pocket companion to Windsor, Kensington, Kew, and Hampton Court. Also, a Compendious Gazetteer, to the towns, villages, villas, and remarkable places, within sixteen miles of Windsor (...) To which are added, short sketches of the lives of the most eminent painters. Windsor, C. Knight, z.d. (ca. 1790-1794), 4 delen in één band, (2),IV,128; 42,(66),(4),44 p., met uitslaand, gegraveerd gezicht en uitslaande, handgekleurde gegraveerde kaart, contemporain gemarmerd en gepolijst kalfsleer, rug verguld met marokijnen titelschildje.
Gebruind in marge aan het begin, hier en daar wat roestvlekkig of met aantekeningen in potlood; band met kleine defectjes/ beschadigingetjes. Met ex libris van Madame L. Giraudeau op binnenzijde voorplat. Bevat (elk met eigen titelpagina): (1) The Windsor Guide; Containing a Description of the Town and Castle. New Edition; (2 en 3), A Compendious Gazetteer (twee delen, w.v. het eerste met aanduiding Third edition en het tweede met datum 1794); (4) Short Sketches of the Lives of the Most Eminent Painters.

Gebonden met: (5) Les Delices de Windsor; or The New Windsor Guide, for the Year 1784 (...). Z.pl., J. Pote, 1784, (10),123,(1) p., met groot uitslaande, gegraveerde plattegrond van het kasteel (scheurtje op vouw, rafeltjes). En gebonden met: (6) The Windsor Guide, Containing a Description of the Town and Castle. New edition. Windsor, for C. Knight, z.d., (4),90 p., met zes (uitslaande) gegraveerde platen (dit is een andere editie dan (1)). De delen (5) en (6) in dit convoluut met oude eigenaarsnaam "Richard de Vesurotte" in pen aan het begin.