veiling / 6 december 2016 / 600-631 Topografie Europa
[605] [606] [607] [608] [609]
kavel: 607 verkocht € 320.00

Raffelsperger Geographishes Lexikon. Lot van 17 gelithografeerde kaarten op 24 bladen,

met (grens)kleuring, (incl. dubbele), diverse edities, Wenen (& Londen), ca. 1840-1850, alle bladen bestaande uit 8 stukken geplakt op linnen en ca. 40 x 50 cm., samen opgevouwen in boekvormige kartonnen box met vergulde, geribde rug, 22,5 x 16 cm. (hier en daar roestvlekjes, box licht geschaafd).
Zie over Franz Raffelsperger: https://de.wikipedia.org/wiki/Franz_Raffelsperger. Deze verzameling bevat: 1. General-, Post- und Eisenbahnkarte des Kaiserthumes Oesterreich (1846), op 4 bladen, totaal 80 x 102 cm.; 2. Karte der Königreiche Ungarn, Croatien, Slavonien und den Militärgränzen (ongedateerd), op 4 bladen, totaal 81 x 104 cm; 3. Karte des Königreiches Galizien (5de druk, 1845), op 2 bladen, totaal 51 x 79 cm.; 4-17. Enkelbladige kaarten in verschillende edities van Boehmen (twee maal, 5de en 9de druk), Mähren mit Schlesien (twee maal, 5de en 14de druk), Tirol mit Vorarlberg (twee maal, 3de en 10de druk), Dalmatien (5de druk), Siebenbürgen (6de druk), Steiermark, Kärnthen en Krain (12de druk), Lombardie-Venedig (5de druk), Ungarn mit Siebenbürgen etc. (7de druk), Kaiserthum Österreich (1ste druk?, gedateerd 1841), Kaiserthum Österreich (Sprachen- und Eisenbahn-Karte, 24ste druk), en Erzherzogthumes Österreich mit Salzburg (5de druk, 1846).