2400-2482 Luchtvaart

veiling / 8 december 2016
kavel: 2411
Douglas DC-3 (G-2)
-Album met ca. 40 ingestoken folders en timetables tussen 1938 en 1939, 48 foto's en diverse andere parafernalia + een map met 51 vooroorlogse DC-3 foto's - en ca. 85 andere foto's in diverse formaten. -

verkocht € 850.00
kavel: 2412
Jean Walther (1910-1968) - Affiche Douglas DC-3 K.L.M. Royal Dutch Air Lines
-75 x 60,5 cm. Aan versozijde folder KLM Royal Dutch Air Lines. Ca. 1937. -

verkocht € 420.00
kavel: 2413
ELTA & DH-9/14, Fokker C.II & F.II
-Album 18 ansichten m.b.t. de ELTA, 1919 + metalen plaatje met tekst "De zakenman reist verzendt ontvangt per K.L.M. Den Haag-Rotterdam-Amsterdam", de slagzin die Plesman bedacht. De plaatjes liet hij in die tijd op telefooncellen, draaideuren van cafés, restaurants en banken vastnagelen om promotie te maken voor de nieuwe vliegmaatschappij - en ca. 50 foto's (grotendeels latere drukken) van o.a. de Havilland DH-9 - en enkele gekopieerde contracten, krantenknipsels etc.-

verkocht € 150.00
kavel: 2414
KLM Advertising 1920-1944
-Twee albums met 118 en 66 pagina's met ingestoken advertenties uit kranten en tijdschriften als Vliegwereld. -
€ 200 - € 300
kavel: 2415
Fokker VII en Fokker VIII
-Fokker VII, album met 40 ingestoken foto's en fotokaarten, waarvan de foto's grotendeels latere afdrukken zijn. Daarbij een vliegbewijs van H. Schut die vloog met P.H.A.C.R. op 3 augustus 1930 - en ca. 40 ingestoken latere afdrukken van archieffoto's; Fokker VIII, album met ca. 135 ingestoken foto's en fotokaarten waarvan de foto's meest latere afdrukken zijn. -

verkocht € 180.00
kavel: 2416
Airports Nederland - Schiphol, Waalhaven e.a.
-Map met folders, foto's, ansichtkaarten en parafernalia m.b.t. vliegvelden in Nederland tussen 1919 en 1940. Meerendeels Schiphol. Ruim 30 folders waaronder veel ontworpen door Fré Cohen, 11 van de folders m.b.t. vliegveld Waalraven, Rotterdam, een toegangsbewijsje in vorm van horloge van de vliegweek Olst, diverse toegangskaartjes tot vliegweken in De Teuge, Olst, Soesterberg, Leeuwarden etc.-

verkocht € 520.00
kavel: 2417
Douglas DC-4 en Douglas DC-6
-Album met ca. 25 twee-zijdige sheets met ingestoken foto's en folders (6 folders) m.b.t. de Douglas DC-4 + KLM-mapje met 6 foto's en folder van de PH-Tap Paramaribo + album met ca. 25 twee-zijdige sheets met ingestoken foto's en ansichten m.b.t. de DC-6.-

verkocht € 200.00
kavel: 2418
Fokker F.IX en Fokker F.XII
-Album met 34 tweezijdige sheets met ingestoken foto's en ansichtkaarten m.b.t. deze twee modellen. Hierin meer dan 100 foto's en ansichten. Foto's deels latere afdrukken. Ook een luchtpostenvelop, gestempeld uit 1931.-

verkocht € 130.00
kavel: 2419
Fokker F.XVIII
-Album met 25 ingestoken sheets, aan twee zijden gevuld met foto's (deels latere afdruk), fotokaarten, timetables/folders (14x) m.b.t. de Fokker F.XVIII, waaronder de Pelikaan en de Snip. O.a. een foto van de toenmalige piloot Smirnoff met signatuur, een menukaart met signaturen, een luchtmail-envelop met stempel 13 juli 1934.-

verkocht € 220.00
kavel: 2420
Fokker F.XX, F.XXII, Fokker F.XXXVI en de Koolhoven FK 48
-Album met 40 sheets aan twee zijden ingestoken met foto's (deels latere afdruk), fotokaarten, timetables/folders (20x) en parafernalia. Hieronder een luchtpostenveloppe van de Pelikaan, gestempeld 27-12-1933, en enkele zeer fraaie folders. -

verkocht € 260.00