2400-2482 Luchtvaart

veiling / 8 december 2016
kavel: 2432
Divers
-Emaille bordje K.L.M., ca. 1940. Diameter 7,5 cm. + bronzen penning Charles A. Lindbergh, the conquerer of the Atlantic Ocean, 1927 + penning Kerstvlucht de Pelikaan Holland-Indië (1933) + zakdoekje de Uiver, ontwerp Jac. Rijkse, 1934, oranje rand + Ons eigen land van een nieuw gezichtpunt. Fototechnische dienst K.L.M. Vliegveld Waalhaven, Rotterdam, ca. 1937 + vaantje De Uiver + zakdoekje Haagsche ballonclub, 4 speldjes - en ca. 80 folders, labels, suikerzakjes etc. m.b.t. luchtvaart tussen 1930 en 1960. -

verkocht € 100.00
kavel: 2433
[Zeppelin]
-Jahrbuch 1908-1910 Motorluftschiff-studiengesellschaft M.B.H. zu Berlin, 1910. 244 pp. + Die luftschiffahrt. Ihre geschichtliche entwicklung und ihre naturwissenschaftlichen Grundlagen - gemeinverständlich dargestellt von Dr. W. Epstein, Frankfurt am Main, 1909. Geniet + De luchtballon. Utrecht J.L. Beijers. Humoristisch Critische lezing door B. van Meurs. 2e uitgaaf, 1872. In orig. papieren band, rug besch, verder goed ex. - en 3 andere.-

verkocht € 110.00
kavel: 2434
[Luchtvaart] Lot van 8 werken
-The Flying Flea. Henri Mignet. London, Sampson Low, 1934. In linnen gebonden. 269 pp. + Catalogus der bibliotheek van de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor Luchtvaart, Amsterdam, Heerengracht 450. 2e dr., 1921 + Over Luchtvaart. W.H. Cool, Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon, 1908. 62 pp. In latere halflinnen band - en 5 andere. -
€ 50 - € 80
kavel: 2435
DC-4 Compass-Astro
-AN-5738-1. Speri, inc. Kompas uit een Douglas DC-4 (in gebruik vanaf 1942). Hoogte 21 cm. -

verkocht € 100.00
kavel: 2436
[KLM] Folders
-Vliegende Hollanders in de Mac. Robertson-race London-20 october 1934 - Melbourne. De Vliegende Hollanders, Den Haag, 1934. 19 pp. Illustraties (incl. verhaal 'Visioenen', 8 pp.) Alfred Mazure. Geniet + Vliegende Hollanders in De Mac Robertson-Race 1934 (= aflevering 2), idem, met illustraties Mazure, 19 pp. Geniet + Londen-Melbourne Race onder redactie van Jan Lokerse, Haagsche drukkerij en uitgevers maatschappij, 1934. Nrs. 1 t/m 4 + KLM luchtvrachtgids. 23 pp., 1933 - en 4 andere.-

verkocht € 170.00
kavel: 2437
[KLM] Folders
-De KLM wacht u. Druk J. Broekhoven, Utrecht, 1939. 14 pp. Geniet. Omslag los. Fraaie brochure in fotomontage + Naar Melbourne. De Arbeiderspers, 1934. Oblong, geniet. 116 pp. + Nederlandsche Luchtreisgids 1933. K.L.M., 's-Gravenhage. 108 pp. Gebrocheerd, incl. ingestoken dienstregeling + kaartje luchtpostclub B.Z.P.C., 1943 "Nieuwjaarsrecordvlucht 1933-30 december-1943. Goed gedaan Pelikaan". Gelopen + metalen plaatje "Luchtpost Amsterdam-Batavia Een nationale daad Uw post mag 's woensdags niet ontbreken". 9 x 5 cm. + K.L.M. Vervoersbewijsboekje 1934 - en 8 andere + een poederkoker van KLM Schuurpoeder,. L. van Dam, Bodegraven, ca. 1940. Poeder nog in kartonnen koker. -

verkocht € 150.00
kavel: 2438
Fré Cohen (1903-1943). Schiphol/KLM
-See-und Flughafen Amsterdam. Handels-und Industriezentrum. Herausgegeben vom Dienst der Gemeente-handelsinrichtingen, Amsterdam, gesamtausstattung Fré Cohen, fotografie studio Kolff, K.L.M. und Martelhoff. Druk Staedtische druckerei, Amsterdam. 32 pp. + Schiphol centrale luchthaven door Mr. G.C. Spruijt, Amsterdam, Van Holkema & Warendorf n.v. 40 pp. Met 2 kaartjes door Cohen. Omslagje ontbeert de zijflappen + Schiphol Luchthaven der Gemeente Amsterdam. 8 pp. Uitvouwbare folder. Kaart 'Centrum van de Nederlandschen internationaal luchtverkeer. Een luchthaven van wereldbeteekenis!' aan versozijde. Dienst der Gem. Handelsinrichtingen, Amsterdam 1938. 53 x 41,5 cm.-

verkocht € 180.00
kavel: 2439
Luchtvaartboeken
-Vlieger-handboek. Uitgave Vliegbedrijf 1 mei 1948. Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V. Handboek voor intern gebruik + KLM Caribbean Decade 1934-1944. The story of the operations of Royal Dutch Airlines in the West Indies since December 1934. Ringgebonden, oblong. 100 pp. + 1000 PK, Bert Prinsen Geerligs, Vlinder Lucifers, Weert. Ca. 1930. Plaatjesalbum compleet met alle plaatjes, rug aan bovenzijde licht beschadigd, maar aanwezig - en 4 andere.-

verkocht € 135.00
kavel: 2440
[Zeppelin]
-Porseleinen bord Heinrich & Co. Formgebung W. Veit, decoration Otto Keitel. Entwurf begutachtet und genehmigt von der Luftschiffbau Zeppelin G.m.b.H. Friedrichtshafen, 1928. Diam. 25 cm. + schaal "Zur Herinnerung an den 100. Geburtstag des Grafen Ferdinand von Zeppelin 1838. 8 Juli 1938". Diam. 19 cm. Hoogte 8,5 cm. Heinrich & Co, Bavaria.-

verkocht € 280.00
kavel: 2441
[KLM] Willem Bontekoe
-Foto-album 'De Plechtigheid op woensdag 19 januari 1955 in de regale abdij van Egmond en de kranswerping boven zee voor hen, die het leven lieten met de "Willem Bontekoe" R.I.P.' Foto-album met foto's van de tekst en enkele van de kranswerping door collega's boven zee. De tekst is die van de opgedragen dienst. 34 pp. Aan achterzijde de orde van dienst van de plechtigheid, enkele trouwfoto's en een foto van een co-piloot, zeer waarschijnlijk een van de inzittenden. -

verkocht € 50.00