2400-2482 Luchtvaart

veiling / 8 december 2016
kavel: 2442
Tijdschrift Het Vliegveld
-Jaargangen 1928, 1931, 1933, 1935 en 1940 compleet met 12 ingebonden nummers per jaargang (met genummerde pagina's) + jaargang 1934 compleet met 12 losse nrs. + 1935 compleet met 43 losse nrs. + nr. 2 van jaargang 1936 + 11 nrs. van jaargang 1941 (februari t/m december). Amsterdam, N.V. Het Vliegveld o.l.v. Henri Hegener en A.J.G. Strengholt.-

verkocht € 160.00
kavel: 2443
[Affiche] J. van Heusden. KLM. "Handbagage"
-Rotterdam, Kühn en Zn., 1948. Afm. 60 x 85,5 cm.-

verkocht € 100.00
kavel: 2444
[Affiche] J.F. van der Leeuw. KLM. "Serving 68 countries on 6 continents"
-Printed in The Netherlands, ca. 1950. Afm. 102 x 65 cm.-

verkocht € 50.00
kavel: 2445
[Affiches] K.L.M F36 en KLM Convair Liner
-KLM "Het grootste K.L.M. vliegtuig F36 32 passagiers." Afm. 83 x 72 cm. Ca. 1934 + KLM Convair Liner. J. van Heusden, 1948. Afm. 71,5 x 92,5 cm.-

verkocht € 260.00
kavel: 2446
Spelen en puzzels
-Pelikaan Vliegspel. Den Haag, Mamo, 1934. Compleet met 2 sets kaarten en handleiding + 7x Week-End Jig-Saw Puzzles (London Melbourne en K.L.M. Uiver-Triumfator), J.H. Bekkers. 3 compleet, 1 incompleet en 3 lege doosjes. 1940/1945 + Jig-Saw "Ponda" puzzle K.L.M. Sussex, Ponda Puzzle Products - en 3 andere.-

verkocht € 120.00
kavel: 2447
Plaquette Dr. A.M. Plesman
-Bronzen plaquette: "Dr. A.M. Plesman 1889-1953. Founder of KLM Dutch Royal Airlines." Een van slechts 2 gemaakte exemplaren. Dit exemplaar is afkomstig van Schiphol en belandde na een renovatie aldaar bij Henk van den Os, het andere exemplaar is in bezit van het Aviodrome. Afm. 40 x 59,5 cm. - toegevoegd boekje "In Memoriam Dr. Albert Plesman" met toespraken, korte levensbeschrijving en een lijst van onderscheidingen en benoemingen. Met los typoscript.-

verkocht € 430.00
kavel: 2448
[Houtsnede] Jac. van den Bosch. "Hulde aan de directie der KLM en haar koene mannen"
-Print van houtsnede "Pelikaan-vliegtuig", ontwerp van Jac. van den Bosch, Bloemendaal 1933. Afm. 27,5 x 42,5 cm. -
€ 60 - € 100
kavel: 2449
Fokker
-Menukaart voor senioren-maaltijd "de Paardenburg", Ouderkerk, 1951. Aan achterzijde signaturen van aanwezigen waaronder Plesman, Viruly Smirnoff, Sillevis, Hoogeveen, Van Balkom, Bax, Grosfeld e.a. + Fokker 1911-1936. Rotogravure, ingelijst + Fokker Bulletin Vol XI, no. 7/10, 1936 met cover van Jean Walther - en een Gelegenheidsbord "Ter herinnering aan de laatste afleveringen maart 1996-mei 1997". Delft, Plateelbakkerij Schoonhoven Holland. Gelimiteerde oplage 720/850. Diameter 30 cm.-

verkocht € 250.00
kavel: 2450
[KLM] Sierborden
-Lot van 3 gedenkborden. (1) "Och Zeil! Och Stoom! Kiest Vrij Uw Sop, Ik Zoek Het Hoopvol Hoogerop. 1924". Porceleyne Fles Delft, 1925. Uitgave t.g.v. de eerste vlucht naar Batavia. 25,5 cm. + (2) "Pelikaan K.L.M. december 1933". Porceleyne Fles Delft, 1934. Diameter 18 cm. + (3) "Zoo de ouden zeilden vliegen de jongen", Petrus Ragout, 1924. Gedenkbord t.g.v. de eerste Fokker F.VII postvlucht naar Nederlands-Indië. Diameter 25,5 cm.-

verkocht € 130.00
kavel: 2451
[Affiche] Air France Réseau Aérien Mondial
-Lucien Boucher, France, ca. 1945. 63,5 x 100 cm.-

verkocht € 160.00