2400-2482 Luchtvaart

veiling / 8 december 2016
kavel: 2472
Curiosa - Uiver, Snip en Pelikaan
-"Uiver, London-Melbourne-Race 20-24 october 1934". Zeskantig bordje, zwart met zilverkleurige rand met aan binnenzijde rondgesneden foto van de bemanning van de Uiver + "Pelikaan; Versnelde Kerstvlucht 18-22 dec. /26-30 dec.: Versnelde Nieuwjaarsvlucht Holland-O. Indië 1933". Zeskantig bordje, zwart met zilverkleurige rand met aan binnenzijde rondgesneden foto van de bemanning van de Pelikaan. Beide diam. 15 cm. + houten hangbordje KLM. Kerstvlucht 1934 Snip met foto bemanning op opgehoogd die-cut houten plateautje, 15 x 20 cm. + foto van 9 vooroorlogse piloten van de KLM waarvan 8 gesigneerd: Frijns, Steinbeek, Smirnoff, Hondong, Sillevis, Van Balkom, van Dijk, Brinkhuis (te Roller ongesigneerd).-
€ 150 - € 250
kavel: 2473
KLM
-Fokker FII H-NADH, ca. 1926. "De tijd vliegt...Vliegt met Uw tijd: boekt per K.L.M.". Foto (16 x 23,5 cm.) op goudkleurige achtergrond met tekst. In passepartout in lijst + Khartoem-Mauritues-Batavia, prent Eppo Doeve, oplage onbekend, gesigneerd door Albert Plesman (1889-1953). 20 x 37,5 cm.-

verkocht € 100.00
kavel: 2474
[Vroege luchtvaart] Kavel met 6 Franse werken
-La navigation aérienne transatlantique. G. Voitoux, Paris Société d'éditions, 1930. 144 pp. Met div. tabellen en kaarten. Gebrocheerd + Avionnerie militaire. Pointage aerien, instruments de mesure pour avions torpilleurs. Berger-Levrault, éd. Paris, Nancy, 2e ed. 1918. 106 pp. Voor- en achterplat los, rug matig + Dictionnaire des Estampes & Livres illustres sur les ballons & Machines volantes des débuts jusques vers 1880. J.E. Darmon, Montpellier, H. Barral, 1929. 129, (14) pp. - en 3 andere.-

verkocht € 50.00
kavel: 2475
Vliegdienst Middelharnis
- Joan Collette (1889-1958). Lithografie. 65 x 100 cm., 1920. Gevouwen, goed exemplaar. -
€ 900 - € 1200
kavel: 2476
Alfred Nathaniel Oppenheim (1873–1953)
-Internationale luftschiffahrt Ausstellung. Exposition aéronautique juli-oktober Frankfurt am 1909. Kunstanstalt Wüsten & Co, Frankfurt Am Mainz. -
€ 2500 - € 4500
kavel: 2477
Alfred Cardinaux (1905-?)
-Alpar Bern. Schweizer Luftverkehr air services in Sitzerland Services Aeriens en Suisse. Lithographie Bern, 1933. -
€ 800 - € 1200
kavel: 2478
Les Grands Sports
-Gamy. Mabileau & co. Paris, 1910. Aquatint. 45 x 89,5 cm. In passepartout.-
€ 300 - € 500
kavel: 2479
E. Montaut (1879-1909) - Raid Paris-Verdun
-Handgekleurde pochoir lithografie, met daarop 'le Dirigeable "Ville de Paris"'. 45 x 90 cm. In passepartout. -
€ 350 - € 550
kavel: 2480
E. Montaut (1879-1909) - Latham sur monoplan Antoinette
-Paris, ca. 1912. Handgekleurde pochoir lithografie. In passepartout. 45 x 89,5 cm. -
€ 400 - € 600
kavel: 2481
[Affiche] Charles Tichon. Semaine d'aviation de Lyon
-Du 7 au 15 Mai 1910. Frankrijk, 1910. 121 x 157 cm. Op linnen. -
€ 6000 - € 12000