veiling / 17 mei 2017 / 1498-1598 Varia
[1507] [1508] [1510] [1511] [1512]
kavel: 1510 € 80 - € 160

[Belgische Revolutie] "Het dorp aan de grenzen".

"(Schets uit den tegenwoordigen tijd, 1830-1831.) 1e bedrijf, 7e Toneel/ 2e. Bedrijf, 12e. Toneel." Twee handgekleurde litho's (pendanten) op chine collé door Hilmar Johannes Backer naar Pieter Fontijn, 31 x 36 cm., uitgegeven door Hartogh Zangers (z.pl.).
Compleet als set van 2 prenten en zeldzaam als zodanig, maar zonder de sleutels met de namen van de afgebeelde figuren (te raadplegen op de site van het Rijksmuseum). Beide met dunne plekken/ kleine gaatjes en wat vlekkig, maar toch in acceptabele staat en verfijnd gekleurd.

Scènes uit het toneelstuk "Het dorp aan de grenzen" van Jacob van Lennep, dat voor het eerst werd opgevoerd in de Amsterdamse Stadsschouwburg op 22 december, 1830. F.M. 6582: "1. De Belgische kapt. d'Eglantiers dicteert ten huize van den burgemeester en kastelein Nicolaas aan diens Hollandsche dienstmeid Maria een overwinningsrapport. 2. Het overvallen en gevangen nemen der Belgen ten huize van Nicolaas." (totaal 2).