veiling / 17 mei 2017 / 1300-1409 Kunst en toegepaste kunst
[1302] [1303] [1304] [1305] [1306]
kavel: 1304 € 70 - € 140

Jan Mammen (1899-1978). Lot van 14 prenten en 12 tekeningen,

in maat variërend van 22,5 x 15 tot 31,5 x 33 cm., deels gesigneerd en deels gedateerd (w.o. jeugdwerk).
Afkomstig uit het archief van de kunstenaar zelf, met defecten zoals punaisegaatjes, bladen vaak wat smoezelig, broos, gebruind etc. Bevat o.a. enkele leuke combinaties van de originele voorstudie met de daarnaar gemaakte prent, zoals: (1) Twee snelle fietsers (tekening in zwart krijt en potlood en een linosnede); (2) Twee vogels op een tak (gesigneerde tekening in zwart krijt en 3 afdrukken van de ets, w.v. 1 gesigneerd); (3) Portret van de hond Feo, 1922 (tekening in zwart krijt en potlood en twee met potlood gehoogde afdrukken van de ets w.v. één gesigneerd). Voorts meerdere linosneden van dieren en getekende dierenstudies in diverse technieken (twee gedateerd "januari 1914") (totaal 26).