veiling / Fine Arts, Affiches, WOII, Ephemera, Erotica, Reclame, Sport, Scheepvaart, Speelgoed, Varia / 2351-2369 Sport
[2352] [2353] [2354] [2355] [2356]
kavel: 2354 verkocht € 70.00

[Biljarten] Tinnen gedenkpul,

met gegraveerde tekst: "Billiard Match May 1868", met de namen van de deelnemers E. Balfour en R.H. Townely tegen The Earl of Rosebery en G. Chetwynd, de pul gesigneerd in de onderring "James Dixon & Sons 482" en gemerkt "Sheard Oxford", met klepdeksel met duimrust en glazen venster als bodem, hoogte 21 cm.
Wat gedeukt en gekrast zoals gebruikelijk bij dit materiaal, maar in acceptabele staat. Leuke bierpul ter herinnering aan een biljartwedstrijd tussen 4 mannen, gemaakt door één van de bekendste Engelse tingieters, gespecialiseerd in dit type sportmemorabilia. De Earl of Rosebery is Archibald Philip Primrose, 5th Earl of Rosebery, 1st Earl of Midlothian (1847–1929). Hij was ten tijde van de wedstrijd nog maar net Earl, zijn grootvader (de 4de Earl of Rosebery) stierf in maart 1868. Primrose stond bekend als groot sportman en was premier van Groot Brittannië van maart 1894 tot juni 1895.