[462] [463] [464] [465] [466]
kavel: 464 € 100 - € 200

[Friesland] It aade Friesche Terp, of Kronyk der Geschiedenissen van de vrye Friesen;

In hun Oorsprong, Opkomst, en Voortgang; als mede in derzelver Landbestiering, Wapenhandel, Krygsdaaden, Weetenschappen, Vreemde Voorvallen, Yver voor de Vryheid, Afgodery, Godsdienst en Landstreek (...) beginnende met den jaare 313 voor de geboorte van Christus, tot den jaare 1677. [Door Johannes Hilarides]. Tweden Druk (...). Haarlem, J. Marshoorn, 1743, 341,(1) p., contemporain halfleer met vergulde, geribde rug, klein 8vo (bandje met wat slijtage).
Vroege en zeldzame editie, de eerste druk verscheen in 1677. Johannes Hilarides (1649-1726), Fries predikant en één van de belangrijkste voorvechters van de Friese taal. Zie zeer uitgebreid over hem: https://tinyurl.com/yaoly29s.