LOT 465
PASSED

[Friesland] Five titles in 2 volumes: (1) Resolutien, brieven en stukken,

concerneerende 1. Het erfstadhouder- Capitein- en Admiraalschap generaal van Vriesland, zoo als het zelve, in den jaare 1748 (...) is opgedraagen. 2. De finale Afdoeninge van het onstane Verschil (...). 3. De finale afdoeninge van het gereezen Different (...). 4. De finale afdoeninge der klagten van de Magistraaten der Steeden Harlingen en Sneek (...). The Hague, J. Gaillart, 1767, 199 p., contemporary half leather, gilt and ribbed back with morocco letterpiece, 4to.

Leaf P1 with large tear; spine ends worn. With ex libris of Amsterdam sugar trader Isaac Meulman (1807-1868) on inside front board. Meulman is known for his extensive collection of pamphlets, which was auctioned off in 1869. Bound together with: (2-4) Another three titles, all pamphlets on the finances of Friesland and Zeeland. (5) Het verward Frieslandt, of omstandig beright, vervattende in sigh de beroerten, oneenigheden en verwarringen, ontstaan onder de ingeseetenen van voorsz. provincie. Als meede 't geene by de gecommiteerden op de Doele vergadert, is voorgevallen zedert den 5 juny 1748. Zynde voorsien met alle autentyke stukken, zoo placcaten, missiven, aanspraken, als resolutien, enz. daar toe behoorende [by Johannes Dotingh]. Leeuwarden, P. Koumans & A. Ferwerda, 1749, (1),152;(222) p., 19th-century gilt half cloth. Important contemporary source on the Pachtersoproer, 1748 (total 5 titles in 2 volumes).