[463] [464] [465] [466] [467]
kavel: 465 € 100 - € 200

[Friesland] Vijf titels in 2 banden: (1) Resolutien, brieven en stukken,

concerneerende 1. Het erfstadhouder- Capitein- en Admiraalschap generaal van Vriesland, zoo als het zelve, in den jaare 1748 (...) is opgedraagen. 2. De finale Afdoeninge van het onstane Verschil (...). 3. De finale afdoeninge van het gereezen Different (...). 4. De finale afdoeninge der klagten van de Magistraaten der Steeden Harlingen en Sneek (...). Den Haag, J. Gaillart, 1767, 199 p., contemporain halfleer, vergulde en geribde rug met marokijnen titelschildje, 4to.
Blad P1 met grote scheur; rug-einden sleets. Met ex libris van de Amsterdamse suikermakelaar Isaac Meulman (1807-1868) op binnenzijde voorplat. Meulman is bekend om zijn uitgebreide verzameling pamfletten, deze werd geveild in 1869. Gebonden met: (2-4) Drie andere titels, alle pamfletten over de financiën van Friesland en Zeeland. (5) Het verward Frieslandt, of omstandig beright, vervattende in sigh de beroerten, oneenigheden en verwarringen, ontstaan onder de ingeseetenen van voorsz. provincie. Als meede 't geene by de gecommiteerden op de Doele vergadert, is voorgevallen zedert den 5 juny 1748. Zynde voorsien met alle autentyke stukken, zoo placcaten, missiven, aanspraken, als resolutien, enz. daar toe behoorende [door Johannes Dotingh]. Leeuwarden, P. Koumans en A. Ferwerda, 1749, (1),152;(222) p., 19de eeuws verguld halflinnen. Belangrijke contemporaine bron over het Pachtersoproer, 1748 (totaal 5 titels in 2 banden).