[466] [467] [468] [469] [470]
kavel: 468 verkocht € 70.00

[Friesland] Zeven 19de-eeuwse titels, w.o.: (1) Nasporingen betrekkelijk de geschiedenis

der voormalige Middelzee in Friesland; door P. Brouwer (...) en W. Eekhoff. Met eene voorrede en kaart uitgegeven door W. van Peyma. Leewarden, L. Schierbeek, 1834, XXIV,119 p., met groot uitslaande, handgekleurde gegraveerde kaart, contemporain karton.
Bibliotheekstempels (afgeschreven) op de titelpagina (o.a. van A.L. Heerma van Voss), rug verbleekt en sleets; (2) Oud en nieuw Friesland, of Aardrijkskundige beschrijving van die provincie, bijeenverzameld door Jhr. Mr. M. de Haan Hettema. Leeuwarden, H.C. Schetsberg, 1840, VIII,119,(1) p., oorspronkelijk bedrukt karton (rug vernieuwd). Aardrijkskundig woordenboek, alfabetisch geordend met termen van Aaltjesmeer tot Zijlsterbuuren. Vanaf p. 109 een verhandeling over de oorsprong van Friese plaatsnamen. Met nog 5 (zeldzame) andere, w.o. het proefschrift van S.G.H.A. van Beyma thoe Kingma over de Friese geschiedenis 1515-1581 (Leiden, 1835, fraai gebonden) (totaal 7).