[473] [474] [475] [477] [478]
kavel: 475 verkocht € 400.00

[Den Haag. Bijzondere herkomst] 3 werken in 1 band: (1) Beschryvinge van 's Gravenhage,

behelsende desselfs eerste opkomste, stichtinge en vermakelyke situatie, het Graven-hof aldaar gebouwt, met alle verdere publyke en particuliere gebouwen daar in sijnde, en desselfs voorname grachten, pleynen, straaten, wandelingen en buytenwegen (...). Mitsgaders de oude coustumen (...) door Gysbert de Cretser. Waar achter bygevoegt is de [2] Zeestraat op Scheveninge door de Heer van Zuylichem. Amsterdam, Jan ten Hoorn, 1711, twee delen in één band, (16),140,(8),104,(8); 56 p., met twee gegraveerde frontispieces, groot uitslaand gegraveerd profiel en 8 (uitslaande) gegraveerde platen, contemporain kalfsleer, geribde en vergulde rug met later titelschildje, 4to.
De Zeestraat (door Constantijn Huygens) met aparte titelpagina en daarom geteld als het tweede werk in deze band.

Gebonden met: (3) 's Graven-Hage, met de voornaemste plaetsen en vermaecklijckheden, door Jacob van der Does, Rechtsgeleerde. Den Haag, H. Gael, 1668, (16),143,(1) p. (bladen I en Iii gerepareerd in benedenmarge). Ad 1: hier en daar wat gebruind, oude eigenaarsnaam op de titelpagina; ad band: leer over bovenscharnier gespleten. Goed exemplaar met het gegraveerde ex libris (tevens zijn drukkersmerk) van de Antwerpse uitgever Joannis Baptista Verdussen (1698-1773). Zijn bibliotheek werd in 1776 geveild, ons exemplaar is in de bijbehorende veilingcatalogus opgenomen in de rubriek Historia Belgii Foederati (onder "in quarto"), op pagina 249, nummer 84. De eerste druk (tweede 1729) van de eerste uitgebreide beschrijving van de stad, hier in combinatie met het lofdicht op de stad van Van der Does (ook in eerste druk) (totaal 3 werken in één band).