[481] [482] [483] [484] [485]
kavel: 483 verkocht € 600.00

[Leiden. Orlers] Beschrijving der stad Leyden,

behelzende het begin, den voortgang en aanwas van die stad; de stichting der kerken, kloosters, gasthuizen en andere openbaare gebouwen, gelijk ook de oprichting van de Hooge Schole, mitsgaders een Verhaal van alle de belegeringen (...) die derzelve stad sedert het jaar 1203 geleden heeft, tot (...) 1574 (...) bijeenvergaderd en beschreeven door Jan Jansz. Orlers, oud burgemeester derzelve stad. Derde druk. Leiden, C. Heyligert en L. Herdingh, z.d. (1781), 3 delen met eigen titelpagina's maar doorlopende paginering in één band, (28),773,(11) p., met 22 gegraveerde platen, grotendeels (groot) uitslaand, w.o. een prachtig groot profiel (42 x 52 cm.), een grote plaat van het beleg en ontzet van Leiden 1574 door Romeyn de Hooghe (40 x 47 cm.), een plattegrond van de stad met bovenliggend profiel en een plaat met de inwijding der universiteit, voorts met diverse gegraveerde illustraties in de tekst, later halfperkament, 4to.
Door vocht aangetast in benedenmarge op het eind; de grote plaat door De Hooghe vakkundig gerestaureerd (ooit afgescheurd in linker bovenhoek); enkele andere platen met scheurtjes, hier en daar wat vlekkig. Een acceptabel en compleet exemplaar, alle platen volgens de bindersindex aanwezig (een plaat verkeerd gebonden tegenover p. 424 i.p.v. 584 zoals gevraagd). De beste editie van de drie (eerste editie 1614, tweede 1641).