LOT 484
SOLD €70,00

[Leiden. Ontzet] Lot with 5 titles in 3 volumes: (1) Oorspronckelijke beschrijving

van de vermaerde belegering en 't ontzet der stad Leiden (...) door A. Severinus. De vijfde druk, met nieuwe aentekeningen [van J. Prins] (...) vermeerderd met eene na-reden (...) en met de treffelijke oratie van (...) Karel Crucius (...). Leiden, printed by A. Koet for Wed. A. Honkoop en Zoon, n.d. (after 1789), (16),209,(4) p., with 5 engraved portraits and 7 engraved plates, contemporary gilt half leather with morocco letterpiece (leather slightly worn, good copy).

With separately added: (2) letterpress "Bijvoegselen, ofte uitbreiding der aanteekeningen op A. Severinus" and an engraved plan of Leiden (Tirion, 1752) and (3), 214-227 p.; (3) Leidens ontzet geviert op den jaarlykschen dank-dag in 't jaar MDCCXLVI, Door Bernhardinus de Moor (...) herdrukt ter gelegenheid van den CCsten verjaardag dezer blijde gebeurtenis. Leiden, J. Hasebroek, 1774, (4),85 p., contemporary half leather, gilt back with morocco letterpiece. Bound with: (4) Kerkreden op het tweede eeuwfeest van Leidens ontzet, uitgesproken in de Pieters kerk op den IIIden october 1774. Door Clemens Streso (...). Leiden, S. & J. Luchtmans, 1774, (16),56,(4) p.; (5) Het vijfde halve eeuw feest over het ontzet der stad Leijden in den Jare 1574. Plegtig gevierd den 3en en 4en october 1824, beschreven door J. Roemer. Met onuitgegeven stukken betrekkelijk het beleg. Leiden, C.C. van der Hoek, 1824, XVI,16,244 p., with lithographed title, facsimile, and 1 plate by J. Veelwaard, original printed cardboard (with library stamps/ blind stamp/ label, paper across spine torn) (total 5 titles in 3 volumes).