[482] [483] [484] [485] [486]
kavel: 484 verkocht € 70.00

[Leiden. Ontzet] Lot van 5 titels in 3 banden: (1) Oorspronckelijke beschrijving

van de vermaerde belegering en 't ontzet der stad Leiden (...) door A. Severinus. De vijfde druk, met nieuwe aentekeningen [van J. Prins] (...) vermeerderd met eene na-reden (...) en met de treffelijke oratie van (...) Karel Crucius (...). Leiden, gedrukt door A. Koet voor Wed. A. Honkoop en Zoon, z.d. (na 1789), (16),209,(4) p., met 5 gegraveerde portretten en 7 gegraveerde platen, contemporain verguld halfleer met marokijnen titelschildje (leer wat sleets, goed exemplaar).
Met los ingevoegd: (2) letterdruk "Bijvoegselen, ofte uitbreiding der aanteekeningen op A. Severinus" en een gegraveerde plattegrond van Leiden (Tirion, 1752) en (3), 214-227 p.; (3) Leidens ontzet geviert op den jaarlykschen dank-dag in 't jaar MDCCXLVI, Door Bernhardinus de Moor (...) herdrukt ter gelegenheid van den CCsten verjaardag dezer blijde gebeurtenis. Leiden, J. Hasebroek, 1774, (4),85 p., contemporain halfleer, vergulde rug met marokijnen titelschildje. Gebonden met: (4) Kerkreden op het tweede eeuwfeest van Leidens ontzet, uitgesproken in de Pieters kerk op den IIIden october 1774. Door Clemens Streso (...). Leiden, S. en J. Luchtmans, 1774, (16),56,(4) p.; (5) Het vijfde halve eeuw feest over het ontzet der stad Leijden in den Jare 1574. Plegtig gevierd den 3en en 4en october 1824, beschreven door J. Roemer. Met onuitgegeven stukken betrekkelijk het beleg. Leiden, C.C. van der Hoek, 1824, XVI,16,244 p., met gelithografeerde titel, facsimile en 1 plaat door J. Veelwaard, oorspronkelijk bedrukt karton (met bibliotheekstempels/ preeg/ etiket, papier op rug gescheurd) (totaal 5 titels in 3 banden).