[414] [415] [416] [417] [418]
kavel: 416 verkocht € 160.00

[Friesland] Tegenwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden; Dertiende-Zestiende deel.

Vervattende eenen aanvang/ het vervolg/ het slot der Beschryvinge van Friesland. Amsterdam etc., P. Schouten etc., 1785-1789, 4 delen in 7 banden, met 1 gegraveerd frontispiece, 4 groot uitslaande, gegraveerde kaarten (overzichtskaart van Friesland en deelkaarten van Oostergo, Westergo en Zevenwolden) en 12 uitslaande, gegraveerde gezichten op 11 bladen (Leeuwarden (3x), Franeker (3x), Dokkum, Harlingen, Workum, Makkum en Allingawier/ Parrega), contemporain uniform half kalfsleer, vergulde rug met marokijnen titel-/ deelschildje.
Enkele kaarten met scheur; schutbladen los van platten; papier over diverse platten en titel-/ deelschildjes van alle delen ontbrekend of beschadigd. Toch een goede en complete set en zeldzaam als zodanig. Het 23ste tot en met 26ste deel van de Hedendaagsche historie of Tegenwoordige staat van alle volkeren (met de algemene reekstitel voor deel 23 ingebonden voor de deeltitel van deel 13) (totaal 4 delen in 7 banden).