730-774 Manuscripten

veiling / Veiling 18 deel 2 Topografie, Oude boeken, Strips en Striporiginelen
[730 - 739] [740 - 749] [750 - 759] [760 - 770] [771 - 774]
kavel: 740
Poëzie-albums
-Album van Marietje uit Amersfoort, 1897, met ca. 40 bijdragen, waaronder een bedriegertje en enkele tekeningen + Album Betsie uit 1901, met 2 fraaie art-deco geïllustreerde bijdragen en 6 andere pagina's + Album Cornelia Loeber, Leiden, 1900/01. Met ca. 30 bijdragen - en 1 andere (totaal 4).-

verkocht € 130.00
kavel: 741
[Prachtige verzameling middeleeuwse manuscriptbladen] "Losse perkamenten bladen
-uit middeleeuwse verluchte religieuze boeken- uren-boeken e.d. 13e-16e eeuw." Prachtige verzameling van 23 manuscriptbladen van diverse formaten op perkament en 2 fragmenten van bladen uit de genoemde periode, alle met Latijnse tekst, met rijk vergulde initialen en/ of marges, met de linkermarge ingeplakt in modern kartonnen album met titeletiket op voorplat.-

verkocht € 2450.00
kavel: 742
Twee albums met middeleeuwse bladen/ initialen: (1) "Handschriften op perkament en papier:
-kleine losse bladen uit getijdenboekjes. Middeleeuws ca. 15e eeuw." Verzameling van 12 kleine manuscript bladen op perkament (7x) en papier (5x), de perkamenten bladen met initialen in rood en blauw, de papieren bladen met initialen en/of andere details in rood, ingeplakt met linkermarge in modern kartonnen album met titeletiket op vooplat, 8vo formaat.-

verkocht € 905.00
kavel: 743
Verzameling van 10 middeleeuwse perkamenten manuscriptbladen,
-19,5 x 14,5 cm. tot 37 x 26,5 cm., grotendeels onder passepartout.-

verkocht € 850.00
kavel: 744
Laat middeleeuws manuscript in Latijn,
-ca. 1500, bestaande uit 21 papieren en 47 losse perkamenten bladen, alle gerubriceerd in rood en blauw, deels met geannoteerde muziek, in maat variërend van 26 x 18 tot 30 x 21 cm.-

verkocht € 750.00
kavel: 745
[Overeenkomst Engeland 1626] "This indenture made the Sixth an twentieth day of January
-in the second year of the raigne of our most gratious Lord Charles [I] by the grace of God of England, Scotland an Ireland kinge defender of the faith (...)." Engeland, (1626), overeenkomst in pen op perkament op twee grote perkamenten vellen van ca. 50 x 60 cm., aan elkaar bevestigd met strook perkament gesloten met lakzegel, met diverse signaturen op de keerzijde, oudtijds opgevouwen tot een pakketje van 17,5 x 20 cm, met latere samenvatting op de rug, in perfecte staat.-
€ 200 - € 400
kavel: 746
[Notariële akte Milaan 1516] Manuscript in Latijn op vier perkamenten vellen,
-Milaan, 14 februari 1516, totale maat 150 x 32 cm., ondertekend door notaris Franciscus de Luino gevolgd door de plaats "parochie sancti vitti in Pasquirollo", met latere samenvatting in het Italiaans op de keerzijde van het laatste blad, oudtijds opgevouwen geweest tot een pakketje van 19 x 31 cm.-
€ 300 - € 600
kavel: 747
Verzameling van 50 fragmenten van manuscripten en vroege drukken,
-perkament en papier, grotendeels late middeleeuwen/ renaissance, sterk in maat variërend, grotendeels zorgvuldig ingezet in moderne bladen met beide zijden zichtbaar, in moderne klapper.-

verkocht € 360.00
kavel: 748
[Breda] Lot van 3 handgeschreven aktes op perkament,
-alle opgesteld in 1559, door diverse schepenen van Breda, (o.a. Cornelis van Scharenburgh, Adam van den Keersse en Jan van Hulten), met signaturen, één met bewaard gebleven lakzegel, ca. 25 x 30 (2x) en 12 x 30 cm., in twee uniforme lijsten.-

verkocht € 340.00
kavel: 749
[Engeland. Tilmanstone] Verzameling van 6 officiële handgeschreven documenten,
-alle op perkament en m.b.t. land en andere zaken in de plaats/ parochie Tilmanstone, gedateerd 1510, 1524/1525, 1550, 1559 en 1596 (2x), vijf stuks (op één uit 1596 na) met aangehecht zegel, 11 x 20 tot 17 x 23/ 13 x 35 cm.-

verkocht € 130.00