730-774 Manuscripten

veiling / Veiling 18 deel 2 Topografie, Oude boeken, Strips en Striporiginelen
[730 - 739] [740 - 749] [750 - 759] [760 - 770] [771 - 774]
kavel: 750
[Sinterklaas. Muziek] "Die VI. Decembr.: In Festo S. Nicolai Epi. Ad Missam Int."
-Muziekmanuscript in pen en zwarte inkt met initialen in rood, 26 bladen bladmuziek gepagineerd 1-19 en 21-27, aan het einde ondertekend "Scripsit H: Guillielmus Ruene Anno Dni. 1730", met nog enkele bladen bladmuziek in manuscript in dezelfde band, contemporain blindgestempeld leer met 2 koperen klampjes, folio.-

verkocht € 180.00
kavel: 751
[Jena. D. Griesbach] "Kirchengeschichte der drei letzten Jahrhunderte".
-"Vorgetragen vom geheimen Kirchenrathe D. Griesbach in Jena." Volledig manuscript met titelpagina, gedateerd 12 maart 1804 op de laatste pagina (349), contemporain omslag, 4to (licht gebruind; hier en daar stofvlekkig in marges).-
€ 70 - € 140
kavel: 752
[Frankrijk, 17de eeuw, met toevoegingen] Lot van 9 documenten in pen op papier,
-alle Franstalig en daterend uit ca. 1630-1670, bestaande uit losse bladen (4x), bifolia (4x) en een vier-bladig document, 1-7 p., 24 x 15 tot 34 x 23 cm., alle met diverse signaturen (met defectjes als gaatjes, watervlekken en vouwen, maar in goede staat).-

verkocht € 70.00
kavel: 753
[België] 2 brieven: (1) Emmanuel de Moura y Cortereal, markies van Castel Rodrigo (?-1651)
-Gesigneerde, Franstalige brief geadresseerd aan "Le Prelat (du) Parcq", gedateerd 27 mei 1645, bifolium met één beschreven pagina, 31 x 20,5 cm., met op de laatste pagina de adressering en resten van een papieren zegel.-

verkocht € 300.00
kavel: 754
[Bijdrage van Ensor] Album amicorum van Jacqueline Hotton (geb. te Namen, 1922),
-textielkunstenares, met ca. 50 bijdragen (incl. los ingestoken ansichtkaarten met haar werk en familiefoto's en portretfoto's van haarzelf), gedateerd 1942-1987, in blokje met gedecoreerd veelkleurige leren rug, alle sneden verguld, het blokje in te schuiven met achterplat in rijk vergulde en veelkleurig leren omslag met decoratie in Aziatische stijl in mozaïek in laag reliëf (uniform aan de rug van het blokje), achterplat van omslag bestaande uit met leer bekleed houten plankje met gedecoreerde, afgeschuinde randen, gesigneerd "Couplet. Bruxelles" aan de onderzijde, zijden schutbladen, 15,5 x 21 cm.-

verkocht € 500.00
kavel: 755
Poëzie-albums
-Lot met 25 poëzie-albums, tussen 1879 en ca. 1950. Meest Nederlands - en 3 scrapalbums.-

verkocht € 250.00
kavel: 756
Notariële Acte voor Johan van Nijenrode (1780)
-Acte [Leen te Breukelen] op perkament met groot zegel in was [rood] en klein papieren zegel, blindgestempeld, 1780 met handtekening in hs.-

verkocht € 70.00
kavel: 757
Liber Amicorum + poëzie-albums
-Liber Amicorum van Maria Henriette Harrebomée, met bijdragen uit 1853-1865, o.a. 5 borduurwerkjes, een haarstukje, 2 potloodtekeningen - en bijdrage van haar schoonbroer A. Brouwer (?) uit Paramaribo In bruin velours cassette met verguld floraal motief + Album Maria Brandt 1858-1863 van haar neef met o.a. een fraai aquarel van een schoener, gedateerd Gouda, 19 augustus 1862, G. J. de Jong - en 2 andere tekeningen - en nog een album (totaal 3).-

verkocht € 130.00
kavel: 758
[Zeeland] Archiefje van 13 manuscripten en 7 stuks klein drukwerk,
-17de-20ste eeuw, op enkele na in folio-formaat, los tussen 19de eeuwse platten met bindlinten.-

verkocht € 220.00
kavel: 759
[Nederlanden] Verzameling van 9 diverse, gesigneerde brieven/ extracten, 1592-1780,
-diverse onderwerpen, alle op papier (1x gezegeld), op latere kartonnen dragers, in latere omslagen of met een met paperclip aangehecht strookje met duiding van de inhoud, diverse 4to en folio-formaten.-

verkocht € 140.00